Blog

Porselen Makyaj Hakkında Merak Edilenler

porselen makyaj hakkinda merak edilenler 1200x661 1

Ünlülerin makyajcılarına devamlı sorulan bir soru vardır. Porselen makyajı yapmasını biliyor musunuz, porselen makyaj nasıl yapılır. Bu soruyu en çok düğün dönemlerinde gelin adayları makyaj salonlarında bunun cevabını ararlar. Çünkü özellikle de son zamanların en çok aratılan ve merak edilen konusu porselen makyaj nedir konusudur. İşte porselen makyaj ile ilgili en çok merak edilenler!

Porselen Makyaj Nedir?

Çok eski tarihlerde bir marka tiyatrolar için çıkartmış olduğu fondöten adıdır. Zamanla bu ürünü artistler sahnelerde kullanmaya başladığından kalın ve pürüzsüz ten makyajı olduğundan senelerce uygulandı. Şimdi ise halen yapılmaya devam etmekte ancak çok farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılıyor?

porselen makyaj hakkinda merak edilenlerTemiz cilt nemlendirme suretiyle fondötenler uygulayarak yapılan bir makyajdır. Bunu size açıklayalım, cilt tipinize göre en doğru fondöten seçmekle işe başlamalısınız. Aksi durumda porselen makyajınız çok kötü bir görünüme kavuşacaktır.

İlk olarak yüzünüzü çok iyi temizlemelisiniz. Yüzdeki tüylerin alınması, kaşların şekilli olması gerekmektedir. Kaşların şekilli makyajı bir adım daha güzelleştirmektedir. Cilt temizliği yapıldıktan sonra cildin nemlendirme işlemi gerçekleştirilmelidir. Makyaj bazı ile yüzünüzdeki pürüzleri düzeltilmelidir. Bu noktada makyaj bazının kullanımı oldukça önemlidir. Fondöten likit olursa uygulama kolaylaşmaktadır. Yüzünüzde akne bulunuyorsa fondöten sabitlemesi zor olur bu yüzden pudra kullanabilirsiniz. Eğer göz altınızda morluk bulunuyorsa bunları kapatıcı ile kapatmalısınız. Bu noktada ise kaliteli kapatıcılar kullanmalısınız.

Fondötenin ardından pudralama işlemi yapmalısınız. Pudranızı ışıltısız ve mat olması gerekir. Allık seçimlerinde doğal tonları seçmeniz porselen makyajın doğal bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır. Eğer koyu tene sahipseniz daha koyu renklerde allık, açık renk tene sahipseniz şeftali ve pembe tonlarını tercih edebilirsiniz.

Ruj seçiminiz göz makyajınız koyu olduysa açık rengi, doğal bir tonda ise dudaklarınızı koyu yapmalısınız. En son sabitleyici sprey sıkıp makyajınızı bitirebilirsiniz.