Blog

Porselen Makyaj Nedir?

porselen makyaj nedir 1024x541 1

Porselen Makyaj denilince aklınıza ne geliyor? Porselen makyaj denilince aklınıza porselen gibi beyaz bir makyaj mı geliyor? Porselen görünümünüzü veren kullanılacak makyaj ürünleridir. Porselen Makyajın amacı ten uyumunuza uyumlu yüzünüzde sırıtmayan bir tonlama elde etmektir. Bununla birlikte yüzünüzün hangi bölümüne dikkat çekmek istiyorsanız oraya yoğunluk vermelisiniz

Porselen Makyaj için Uygun Ortamlar Nerelerdir?

Porselen makyaj günlük kullanım için uygun bir makyaj türü değildir. Çünkü doğallıktan uzak bir mat görünüm elde etmek için yapılır. Yüzünüzde sivilcelerden, güneşten, doğumdan kaynaklı lekeler varsa bunlardan uzak cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar. Genellikle düğünlerde gelinlerin tercihi olmalıdır. Bunun yanında televizyonda bir programa katılacaksanız ya da bizzat programı sunacaksanız makyözlerinizin özenle uygulayacağı bu makyaj sayesinde bütün bir akşam kusursuz görünebilirsiniz. Çünkü ışığın bol olduğu ortamlarda etkisini mükemmel derecede gösterir. Cildinize hiçbir işlem uygulanmamış gibi görünmesini sağlar. Fotoğraf ve video çekimlerinin yapılacağı ortamın vazgeçilmezidir. Özel günlerde yaptığınız makyajların çabuk silinmesinden şikayetçiyseniz, sürekli makyaj tazelemekten bıktıysanız porselen makyaj kalıcılığı ile tam size göre.

Porselen Makyaj Yapmadan Önce Cilt Nasıl Hazırlanmalıdır?

porselen makyaj nedirYüzünüzü tüm kirlerden arındırmak adına temizlemelisiniz. Tüyleri alınmış, kaşlara şekil verilmiş bir yüz porselen makyaj için yeterlidir.

Porselen Makyaj Yaptıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüzünüze yapılan tüm işlemlerin belirgin olarak görülmemesi için güneş ışıklarından uzak durmalısınız. Uygulanması kadar çıkarılması da zor olan bu makyajı olası tahrişlere karşı sık aralıklarla yapmamanız tavsiye edilir. Cildinize uzun süre hava aldırmaması zarar verebilir. Porselen makyaj sayesinde özel günlerinizde sahip olmak istediğiniz görünümü elde edeceksiniz. Tek yapmanız gereken ürünleri doğru seçmeniz ve adımlarınızı doğru atmanızdır.