Blog

Porselen Makyajı Diğer Makyajlardan Ayıran Özelliği Nedir?

Porselen makyaji diger makyajlardan ayiran ozelligi nedir

Günlük makyajlarda kullanılan hafif kozmetik ürünlerinin yerini daha kalıcılık sağlayan ağır ürünlerin kullanılmasıdır. Bunlardan en önemlisi pudra seçimidir. Öncelikle kullanacağınız fondöten seçimi kesinlikle likit olmalıdır. Bu porselen görünümü elde etmenin altın kuralıdır. Üzerine süreceğiniz sert pudra ile sabitliğini sağlamalısınız. Taş pudra tek seçenek olmalıdır. Sulandırılıp uygulandığında kapatıcılık etkisini arttırmış olursunuz. Bu ikisinin birbiriyle ve cildinizle olan renk uyumu dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Porselen makyajın bir diğer tamamlayıcı ögesi göz farınında tıpkı pudrada olduğu gibi ıslak kullanılmasıdır. Gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız takma kirpikleri unutmayın. Son olarak ruj seçiminden bahsedelim. Ruj rengini göz makyajınıza göre ayarlamalısınız. Gözünüze doğal tonlarda yapılmış ise dudak renginiz de koyu olmalıdır.

Dudaklarınıza dikkat çekmek istiyorsanız istediğiniz dolgunluğu elde etmiş olacaksınız. Göz makyajının koyu yapılması durumunda dudak rengi açık olmalıdır. Dikkat çekmek istediğiniz bölge dudaklarınız değilse, porselen görünümünüze canlılık katmış olacaksınız. Doğal bir allık ile makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Sabitleyici spreylin ardından 2 güne kadar bozulmadan kullanabilirsiniz. Sıcak ve sudan etkilenmeyeceği için akma sorunu yaşamayacaksınız.

Porselen Makyaj Öncesi Cildin Nasıl Olması Gerekir?

porselen makyaji diger makyajlardan ayiran ozelligi nedir 1Porselen makyaj yapmadan önce mutlaka tüm yüzün kirlerden arındırılmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda tüm tüylerin alınmış olması, kaşlara şekil verilmiş olması gerekmektedir.

Porselen makyaj yapıldıktan sonra ise makyajın net bir şekilde görülmesini istiyorsanız güneş ışınlarından olabildiğinde uzak durmalısınız. Hem uygulanması hem de uygulandıktan sonra çıkarması zor olan porselen makyajı sık sık yapmamalısınız. Çünkü yoğun makyajdır ve bu nedenle uzun süreli kullanım ve uygulamalarda cilde zarar verebilir. Cildin belirli periyotlarda hava alması gerektiği unutulmamalıdır.