Blog

Primer’ı Nasıl Uygulamalıyız?

primeri nasil uygulamaliyiz 1

Makyajın gecenin sonuna kadar bozulmadan kalmasının, kırmızı halı ünlülerinin kusursuz görünmelerinin bir sırrı var. Bu sırrı sizlerde öğrenmek istemez misiniz? Bu harika kalıcılık ve kusursuzluğun sırrı; Makyaj yapmadan önce primer kullanıyor olmalarıdır. Primer makyajı cilde sabitliyor ve uzun süre dayanmasını sağlıyor. Aynı zamanda fondötenden önce sürüldüğü için bir bariyer işlevi görüyor ve fondötenin zararlı etkilerinden cildi koruyor. Gün boyu parıl parıl bir görünüm sağlıyor.

Primer Kullanmak Neden Önemli?

Primer’ı Nasıl Uygulamalıyız 1primeri nasil uygulamaliyizMakyaj öncesinde primer uygulamak, cildi makyaja en iyi şekilde hazırlar. Primer, cildi yumuşatır, iyi bir başlangıç sağlar. Önemli avantajlarından biri de, cildinde oluşan kırışıkları makyajınıza yansımasını önler, cilt tonunuzu dengeler. Yağlı ve kuru ciltler için 2 farklı türü bulunuyor. Aynı zamanda yüz, göz, kirpikler için de ayrı ayrı çeşitleri bulunuyor. Primer uygulaması ile ilgili 4 harika adım aşağıda bulunmaktadır. Bu 4 adımı izleyerek sizde gün boyu kalıcı ve kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi işe cildi temizleyip bir güzelde nemlendirerek başlamalısınız. Böylece, primerı daha etkili kullanabilirsiniz. Nemlendiricini sürdükten sonra 2-3 dakika bekleyin ve sonrasında primerını uygulamalısınız.

Primerından parmağınıza biraz alın ve cildinizin ortasından başlayarak, geri kalan bölgelerine uygulamalısınız. Cildinize iyice yedirmelisiniz. Cildinizin primerı emdiğine emin oluncaya kadar ufak parmak hareketleri ile birlikte cildinize sürmelisiniz. Burada önemli bir nokta da dikkatinizi çekmek istiyoruz. Primerı göz çevrenizden uzak tutmalısınız!

Bu aşamada biraz beklemeniz gerekecek. Primer, ortalama 3-4 dakika içinde cilt tarafından emilecek. Primerın, cildiniz tarafından emildiğinden emin olduktan sonra fondöten uygulamasına geçebilirsiniz. Bu tarz ürünlerin ciltte emilmesi ve işlevini gerçekleştirmesi için mutlaka kısa bir süre beklemelisiniz. Beklemeden üst üste yapılan makyaj iyi ve istenilen bir sonuç vermeyecektir.

Primer ile yüzünüzü makyaja hazırlamış oldunuz. Artık makyajınızın diğer aşamalarına geçebilirsiniz. Kalıcı ve kusursuz makyaj işte bu kadar kolay.