Blog

Renkli Makyajdan Vazgeçmeyenler için Pratik Öneriler!

renkli makyajdan vazgecmeyenler icin pratik oneriler 1

Hangi kadın makyaj yapmayı sevmez k? En kötü, en bakımsız günümüzde dahi çantamızda mutlaka bir parlatıcı bulunur! Ama bazılarımız var ki, işte onlar renkli makyajdan asla vazgeçmezler! Renkli makyaj sevenlerin vazgeçmediği renkler arasında genellikle pembe, mavi, sarı ve kırmızı bulunuyor.

Bu yıl hangi dergiye, gazeteye bakarsanız bakın söz konusu makyaj trendleri olunca, doğallığın ve sadeliğin ön planda olduğunu göreceksiniz. Özellikle cilt tonuyla uyumlu fondötenler ve pudralar, var yok arası duran ruj ve pastel rengi farlar vazgeçilmeyen makyaj malzemelerimiz arasında yerini alacak gibi duruyor. Ancak bu durum renkli makyaj sevenler için geçerli değil. Renkli makyaj sevenler sadece nötr tonlarda yapılan makyajları tercih etmiyorlar. Dudaklarda kırmızı, pembe renkler, gözlerde mavi, yeşil ve mor renkler renkli makyaj sevenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Renksizlikten sıkılanlara en yakışır örnek Katy Perry olabilir! Genellikle, sadece makyajı değil, tırnakları da rengarenk olan Katy Perry de, ‘renksiz’ olmayı hiç sevmediğini söylüyor.

Renkli Makyaj Yapmanın En Kolay Yolu

renkli makyajdan vazgecmeyenler icin pratik oneriler 2renkli makyajdan vazgecmeyenler icin pratik onerilerEğer sizde renkli makyaj seviyor ve asla vazgeçemiyorsanız internet sitemizde yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz. Şimdi renkli makyaj nasıl yapılır sorusunu açıklayalım.

  • İlk olarak yüzünüze açık renkte bir fondöten sürmelisiniz. Ardından fondöteni aynı renkte bir pudrayla sabitlemelisiniz. Elmacık kemiklerinizin üstüne, pembe allıkla renk verebilirsiniz.
  • Gözünüzün çevresine ve kaşınızın hemen altındaki kemiğin üstüne, açık renkte, parlak toz far sürebilirsiniz. Göz kapağınızın üstüyle kaş kemiğinizin altında kalan bölgeye ince bir çizgi halinde pembe far uygulayabilirsiniz. Gözünüzün altına ise sarı far sürebilir, kaşlarınıza hiç renk vermeyebilirsiniz.
  • Üst kirpiklerinizin mümkün olduğu kadar dibine, sıvı eyeliner çekmelisiniz. Üst ve alt kirpiklerinize bol bol siyah maskara uygulamalısınız.
  • Doğal renkteki bir göz kalemi yardımıyla yüzünüzün çeşitli yerlerine ve gözünüzün altına küçük küçük benler yapabilirsiniz
  • Dudaklarınızda ise pembe, kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz.

Eğer renkli makyajı biraz daha çekici hale getirmek istiyorsanız göz farınızda mavi, mor renklerini tercih edebilirsiniz.