Blog

Rimel Sürerken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

Rimel Sürerken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz

Göz makyajı kadınlar için çok önemlidir. Göz makyajı tüm makyajı en güzel gösteren kısımlardan biridir. Bu nedenle çok dikkatli ve özenli yapılması gerekir. Göz makyajının her bir ayrıntısına önem verilmesi, makyaj malzemesi seçimlerinin dikkatli yapılması gerekir. Bu makyaj malzemelerinden biri de rimeldir. Rimel seçimi ve kullanımına dikkat edilmelidir.

Rimel fırçasını, her yerine boya sürülmesi için pompalama alışkanlığından vazgeçmelisiniz. Bu hareket, tüpün içine hava girmesine ve rimelin çabucak kurumasına neden olur. Hafif bir makyajla çok güzel uyum sağlayan doğal, hafif ıslak bir görünüm için şeffaf bir rimel kullanmalısınız. Bu rimel aynı zamanda kaşlara biçim vermek için de kullanılabilir. Ancak şeffaf rimel kaşlara uygulanacağı zaman dikkatli olunmalıdır. Özellikle kaşlara öncesinde kaş kalemi sürülecekse dışarıya taşırmamaya özen gösterilmeli, dışarıya taşma ihtimaline karşın mutlaka makyaj mendili yakında olmalıdır.

rimel surerken bunlara dikkat ediyor musunuzRimel sürerken kirpik diplerinin altına bir mendil yerleştirerek olası bir karmaşayı önleyebilirsiniz. Özellikle asabi ve sulu gözler için bu durum idealdir. Eğer kirpikleriniz çok kısaysa uzatıcı rimeller çok büyük fark yaratacaktır. Mikroskobik lifler kirpiklerinizin ucuna eklenerek onları olduğundan daha uzunmuş gibi gösterir. Ancak gözleriniz hassassa uzatıcı rimel kullanmamalısınız. Aksi durumda alerjik durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kalınlaştırıcı rimeller kendi kirpiklerinizin görünüşünü şişirecek silikonlar içerdiğinden, gür kirpikleriniz varmış gibi bir görüntü yaratırlar. Özellikle gece makyajında hacimli ve dolgun gösteren rimelleri tercih edebilirsiniz.

Rimeli sürerken bulaşırsa, bir makyaj pamuğunu yağsız bir göz makyajı temizleyicisiyle ıslatarak ya da fondötene batırarak lekeyi nazikçe silebilirsiniz. Rimel fırçasının kuruyup katılaşmasını önlemek için ara sıra sabunlu suyla yıkayıp durulayabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce tamamen kurumasını beklemelisiniz. Aksi durumda fırça boya dolar ve kirpik kılları kullanılamaz hale gelir. Eğer kirpikleriniz birbirine yapışmışsa veya üzerlerinde bir rimel topağı kalmışsa bir kirpik fırçası ya da temizlenmiş bir rimel fırçasıyla fırçalamalısınız. Aynı zamanda rimelinizi kimseyle paylaşmamalı ve satın aldıktan üç ay sonra bitmediyse bile çöpe atmalısınız.