Blog

Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj nasil surulur

Makyaj, kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Makyajda en önemli detaylardan biri de dudaklardır. Yüzün en dikkat çekici kısımlarından biri olan dudaklara makyaj yapılırken dikkatli olunmalıdır. Dikkat edilecek hususların başında ren renginize ve kıyafetinize uygun olup olmadığı, gündüz mü akşam mı dışarı çıkıp çıkmadığınız, parlak mı mat oluşu ve sürme teknikleridir. Ruj sürme tekniklerini bilmeniz tekrar tekrar dudak makyajı yapmanızı önleyecektir. Eğer dolgun görünümlü dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudak kalemi kullanmalı ve rujunuzu çok olmayacak şekilde taşırmalısınız. Ruj taşırma işleminde dikkatli olmasınız. Aksi durumda kötü bir görüntü elde edilecektir.

Makyaj materyalleri arasında oldukça nitelikli bir enstrüman olan ruj; doğru uygulama metotları ile kullanıldığında her kadının hayali olan canlı ve dolgun dudaklara sahip olabilmek; bir alt başlığımızda sizinle paylaşacağımız ufak ipuçlarından geçiyor…

Ruj Sürme Teknikleri

ruj nasil surulur 1Genel yüz makyajına başlamadan önce mutlaka taban zemin oluşturmak için yüze fondöten uygulanır. Bu noktada yapılan önemli bir yanlış ise; dudakları bu işlemden mağdur bırakmaktır. Dudaklara genel yüz tonlaması ile uygulanacak olan fondöten; uygulanacak olan ruj tonlarının baskın ten rengine karşı uyum göstermesini sağlayacaktır.

Ruj uygulanımından önce mutlaka ruj rengine yakın bir tonlamada çerçeve çekilmelidir.

Sürmüş olduğunuz rujun çok daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız; ruj uygulanımı sırasında mutlaka sert ve kolay kavrayabileceğiniz bir dudak fırçasını kullanın.

Ruj sürme uygulamaları sırasında sıklıkla yapılmakta olan bir diğer yanlış da; istem dışı olarak ağız açarak ruj sürme. Fakat bu çok tehlikeli bir durum, zira dişlere bulaşmış kırmızı tonlarında bir ruj hiç de estetik durmayacaktır.

Ruj uygulanımı gerçekleştirildikten sonra; vermiş olduğunuz çabaya karşı bir facia ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız; mutlaka kanar noktalarını bir mendil yardımı ile temizlemelisiniz. Aksi halde kenarlarından taşırılmış bir ruj uygulaması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.