Blog

Ruj Seçiminde Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

Ruj seciminde bunlara dikkat ediyor musunuz

Kusursuz bir makyaj ve dudaklar için ruj seçimi önemlidir. Alelade sürdüğünüz ruj sizi kötü görüntüye sokabilir. Süreceğiniz doğru bir ruj ile gün boyu bakımlı görünebilirsiniz. Ruj seçiminde ten rengi çok önemlidir. Esmer tenli kadınlara yakışan bir ruj beyaz tenlilere yakışmayabilir. Ruj tercihinde buna dikkat edin. Sırf moda diye size yakışmayan renkleri kullanmayın. İşte ruj seçiminde dikkat edilmesi gerekenler!

Sevdiğiniz renk ne olursa olsun rujunuz cilt tonunuzla uyumlu olmalıdır. Cilt tonunuza yakışmalıdır.

Açık Tenlilere Göre Ruj

Açık tenli kadınlara pembe ve kırmızı ruj çok yakışacaktır. Pembenin her tonunu deneyebilirsiniz. Bunun yanında son yılların gözdesi turuncu ruj da açık tenlilere yakışmaktadır.

Koyu Tenliler İçin

Koyu tenli, esmer kadınlar için kahverengi, şeftali ve kiraz tonları çok yakışmaktadır. Ayrıca esmer bir teniniz varsa kan kırmızı ruj rengi size ayrı bir hava katacaktır. Rujunuzu öne çıkarmak için üzerine parlatıcı uygulayabilirsiniz. Dikkat çeken dudaklara bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Bronz Tenliler İçin

ruj seciminde bunlara dikkat ediyor musunuz 1Ten renginiz bronzsa ya da yaz aylarında bronz bir tene kavuştuysanız altın rengi, kahverengi tonları size çok yakışacaktır. Yine altın ışıltılı hafif bir allıkla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Solgun Ciltler İçin

Solgun ciltli kadınlar biraz daha pastel renkleri tercih etmelidir. Böylece yüzünüze renk katabilirsiniz. Pembe, şeftali, mercan tonlarını deneyebilirsiniz.

Daha Dolgun Dudaklar İçin

Dudaklarınızı olduğundan dolgun göstermek istiyorsanız ruj sürmeden önce aynı renkte dudak kalemi ile dudak çizginizi belirginleştirin. Ancak asla doğal çizginizin üzerinden kalemi çekmeyin. Kalem bej renginde de olabilir. Varla yok arası olmalıdır. Üzerine fırçayla hafif bir pudra uygulayın. Daha sonra mat bir ruj sürün ve üzerine aydınlatıcı uygulayın. Gece için yanar döner bir farı dudaklarınıza sürün. Parlatıcıdan daha fazla ışıltı verecektir.

İnce Dudaklara Ruj Seçimi

Dudaklarınızı inceyse daha iri göstermek için açık tonları ve kırmızıları deneyin. Ayrıca parlatıcı ya da balsamlar dudakları olduğundan iri gösterir. Dudaklarınız inceyse koyu renk rujlardan uzak durun. Bunların dışında rujunuzu iki kat sürmeye özen gösterin.  Fazlalığı bir kağıt mendille alabilirsiniz.