Blog

Ruj Sürmeyi Gerçekten Biliyor musunuz?

Ruj surmeyi gercekten biliyor musunuz

Makyajın olmazsa olmaz parçalarından birisi olan ruj, her zaman kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Sadece ruj sürerek görünümünüzü tamamen değiştirmeniz mümkün. Çarpıcı kırmızı bir ruj, ortama girdiğinizde hemen fark edilmenizi sağlarken, belli belirsiz pembe bir ruj daha masumane görünmenizi sağlayacaktır.

Ruj Sürmeyi Gerçekten Biliyor musunuz?

Ruj sürmenin bazı incelikleri olduğunu unutmayın. Tıpkı oje ve parfümlerde olduğu gibi rujlarınızı da buzdolabında saklamaya özen gösterin. Bu, onların kullanım ömrünü uzatmanızı sağlayacaktır. Ayrıca ruj alırken test ürünlerini sürmemeniz gerektiğini de unutmayın. Bu tip ürünleri gün içerisinde birçok farklı kişi uygular. Peki hangi kıyafetle, hangi makyajla hangi ruju kullanmalısınız?

ruj surmeyi gercekten biliyor musunuz 2İnce dudaklarınız varsa, dudak çevrenizi belli belirsiz bir dudak kalemi ile çevreleyip daha sonra rujunuzu uygulayın. Bu dudaklarınızın daha dolgun ve daha kalın görünmesine yardımcı olacak. Ancak dudak kalemi kullanma konusunda bilgi ve deneyim sahibi değilseniz dudak kalemi kullanmayı tercih etmemelisiniz. Çünkü dudak makyajınız son derece kötü bir görünüme kavuşacaktır.

Kırmızı bir ruj uygulayacaksanız, dudaklarınızı birbirine sürtmeyi deneyebilirsiniz. Bu onların daha kırmızı görünmelerini sağlayacaktır. Kırmızı ruj yerine kırmızı allık uygulamak ise, yapabileceğiniz en kötü makyaj hatalarındandır. Mat ya da parlak ruj uygulamak yerine, son yıllarda yeniden trend olan krem rujları fırça yardımı ile uygulayabilirsiniz. Ruju fırça yardımı ile uygulamak, yapabileceğiniz hatayı minimum düzeye indirecektir.

Açık renk rujları kullanmak her zaman daha kolaydır. Ancak hem koyu hem de çekici renklerde rujların kullanımı biraz sakıncalıdır. Çünkü görüntüsü her ne kadar sexy ve mükemmel olsa da kullanması bir o kadar zordur. Bu renkler kırmızı, koyu kahverengi, koyu turuncu tonlarıdır. Bu tonları dudağınıza uygularken dudak kaleminden yardım alabilirsiniz. Ancak yazının başında da belirttiğimiz gibi dudak kalemi kullanımı konusunda deneyimli değilseniz ilk aşamalarda evinizde birkaç deneme yapmanız gerekir.