Blog

Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri!

Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Genelde kadınlar makyajlarını kıyafetlerine göre yapmaktadır. Fakat makyajda saç rengi oldukça önemlidir ve en güzel makyaj saç rengine göre yapılan makyajdır. Yüzün ön plana çıkması ve saçlarla bir uyum sağlaması önemlidir. Bunun için de küçük püf noktalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Siyah saçlara sahip olan bir kadın ile sarı saçlara sahip olan bir kadının makyaj uygulamaları kesinlikle aynı olmamalıdır. Çünkü makyaj ve saçlar uyumludur. Bu kapsamda saç rengine makyaj yapmak hem doğallığı hem de güzelliği ön plana çıkacaktır.

Siyah Saç Rengine Göre Makyaj

Siyah saç rengine sahipseniz gözleri ön plana çıkartmanız yüzünüze çekici bir görünüm verecektir. Kalın eyeliner ve siyah kalem kullanırsan bakışlarınız daha belirgin ve derin olacaktır. Siyah saçlarınızla özdeşleşen göz makyajınız da oldukça dikkat çekecektir. Fakat bu durumu abartmamak için açık bir renk ruj kullanılması gerekir. Koyu ve dikkat çekici rujlar, ön plana çıkan gözlerinizi tekrar arka planda bırakabilir. Aynı zamanda parlak rujlar da tercih etmemelisiniz.

Kahverengi Saç Rengine Göre Makyaj

sac rengine gore makyaj onerileriKahverengi saç rengine sahipseniz oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Kumral insanlarda makyaj oldukça farklılık yaratmaktadır. Tam zıt bir makyaj yapılmalıdır. Yani örneğin gözlerde koyu renk tercih ediliyorsa dudaklarda açık renk tercih edilmelidir. Aksi takdirde çok açık ya da çok koyu bir yüz elde edilmektedir. Kahverengi saç rengi olanlar dudaklarında mat rujları da tercih edebilir. Bu dudaklara hem farklı hava katacaktır hem daha çekici bir görüntü elde edilmiş olunacaktır.

Sarı Saç Rengine Göre Makyaj

Sarı saç rengine sahipseniz gri ve pembe tonları sizin tonlarınız. Bunun yanında pastel renkleri kullanmanız daha uyumlu olacaktır. Aynı zamanda sarı saçlara sahip olan kadınlar parlak rujları, ışıltılı farları tercih etmelidirler.

Kızıl Saç Rengine Göre Makyaj

Kızıl saç rengine sahipseniz kırmızı ya da turuncu tonlarında makyaj tercih edebilirsiniz. Fakat pembe renginden kesinlikle uzak durulmalıdır. Başka bir renk olarak yeşil tonları kullanılabilir. Bu tonlar saçlarınızla oldukça uyum sağlayacak ve yüzünüz ön plana çıkan bir hal alacaktır. Ancak pembe tonlar kızıl renkte saçlarla abartılı görünecektir.