Blog

Saç Renginize Göre Makyaj Yapmanın Püf Noktaları!

sac renginize gore makyaj yapmanin puf noktalari

Güzel görünmenin en büyük sırrı uyum içinde olmaktır. Özellikle de cildinizle ve yüz şeklinizle uyumlu olan bir saç rengine sahipseniz bu sizi daha güzel gösterecektir. Saç renklerinizi belirledikten sonra geriye kalan en büyük uyum alanlarından biri de saça göre makyaj belirlemek olacaktır. Nasıl makyaj yapmalıyım diye düşünüyorsanız işte sizler için hazırladığımız saça göre makyaj tüyoları…

Saç Renginize Göre Makyaj

sac renginize gore makyaj yapmanin puf noktalari 1Kömür karası siyah saçlar için gözlerinize yapacağınız siyah, metal veya açık gri tonlarda makyaj hem saçlarınızı hem de yüzünüzü ortaya çıkaracaktır. Siyah saçlı kadınlar için en kaliteli dudak rengi ise çok koyu olmayan açık renk rujlarla daha masum ve çekici bir görüntü sağlanabilir. Siyah saçlı kadınların Koyu ton olarak kullanması en uygun ruj rengi ise kırmızıdır.

Papatya gibi sarı saçlar için açık tenli iseniz genç görünmek için teninizden bir ton daha koyu fondöten seçmelisiniz. Sarı saç makyajsız bir görünümde çirkin durur. Bu yüzden sarışınların rengi olan kahverengi ile buğulu göz makyajı yaparak ve açık pembe tonlarda ruj kullanarak çarpıcı bir güzele dönüşebilirsiniz. Aynı zamanda sarı saçlara sahip olan kadınların allık seçimleri ise şeftali ya da bronz tonlarında olmalıdır. Aksi durumda makyaj doğal görünümü kazanmayacaktır

Ateş gibi kızıl saçlar içinse makyajda neredeyse uyumlu olmayan ton yok gibidir. Yeşil, mürdüm, bej, bal rengi ve daha pek çok renkte göz makyajı sizi büyüleyici gösterecektir. Saç rengi kızıl olanlar çok koyu ve dikkat çeken rujlar kullandıklarında itici görünebilirler bu yüzden orta tonlar idealdir. Esmer tenliler kızıl saç seçiminde bir ton açık fondöten seçince uyumu yakalayabilirler.

Kestane gibi kahverengi saçlar ise gözlerinde baharı yansıtan pembe, mavi, turuncu ve yeşil tonları ile mükemmel görünebilirler. Dudaklarında ise şeftali ve açık pembe renkler çok çekici duracaktır. Hafif bir allıkla fondötensiz de gayet güzel görüneceklerdir. Aynı zamanda kestane renginde saç rengine sahip olan kadınların allık seçimlerini de yine bu tonlarda kullanıyor olmaları makyajlarının doğal bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.