Blog

Saçlarınızın Rengine Göre Uygun Makyaj Tavsiyeleri

saclarinizin rengine gore uygun makyaj tavsiyeleri 1024x541 1

Hemen her kadının şikayetidir saçlarıyla uyumlu makyajı yakalayamaması. Soluk görünen yüzler kendimizi mutsuz hissetmemize de neden olur. Vereceğimiz tavsiyelerle daha çekici ve gösterişli görüneceksiniz. Yüzünüzün güzelliğiyle saçlarınızın uyumu etrafa ışık saçacak.

Koyu Kestane ve Siyah Saç Renkleri İçin Makyaj Önerileri

Eğer saçlarınızın rengi siyah ya da koyu kestane tonlarıysa tabi ki gözlerinizi ortaya çıkarmanız gerekir. Etkileyici bakışlar ve dolgun kirpiklerle herkesi etkileyeceksiniz. Bu saç renklerinde dikkat etmeniz gereken husus ise dudaklarınızı ortaya çıkarmayacak tonları tercih etmeniz.

Kumral Tonları ve Sarı Saç Renkleri İçin Makyaj Önerileri

saclarinizin rengine gore uygun makyaj tavsiyeleriKumral veya sarı saç rengi olan kadınların en büyük kabusu soluk ve cansız duran yüzleri. Bu görüntüden kurtulmanın en etkili formülü elbette ki ışıltılı allıklar. Yüz hatlarınızı daha belirgin ve canlı göstermek için şeftali veya pembe tonlarda allık tercih edebilirsiniz. Bu tonlara yakın rujlarda yüzünüzü canlı gösterebilir. Gözlerinizi daha çekici hale getirmek istiyorsanız saç renginize uyan renk metal tonlar olacaktır.

Bakır ve Kızıl Saç Renkleri İçin Makyaj Önerileri

Bu saç rengine sahip olan kadınlar kesinlikle dudaklarını ortaya çıkarmalılar.
Saça ve yüze en uyumlu ruj renkleri vişne, bordo, kırmızı. Eğer daha canlı ve parlak bir görünüş istiyorum diyorsanız gözlerinize yeşilin tonları ideal seçim olacaktır. Allıkta seçimizi de kırmızının tonlarından yapabilirsiniz.

Kahve Tonları Saçlar İçin Makyaj Önerileri

Makyaj konusunda özgürsünüz! Tüm renkler ve tonları size yakışacaktır. Yüzünüzde belirginleştirmek istediğiniz yer neresi ise oraya yoğunlaşın. Şeftali tonlarında allık size yakışacaktır. Gözlerinizi daha çok ön planda tutmak isterseniz çift katlı maskara kullanabilirsiniz.