Blog

Sadeliği Sevenler için Hafif Göz Farı!

Göz makyajı ve göz farı sürme, günümüzde pek çok kadının makyajda en dikkat ettiği konular arasında yer almaktadır. Genellikle pek çok kozmetik ve makyaj ürünü arasında eyeliner ve rimelden sonra önemli bir yere sahip olan göz farı, kadınların daha dikkat çekici ve çarpıcı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Makyaj malzemeleri açısından zengin bir materyale sahip olan kadınlar pek çok kozmetik ürünü ile dikkat çekici ya da sade bir göz makyajı elde edebilmektedir. Sadelikten hoşlanan kadınlar için onlarca farklı öneri bulunurken, hafif göz farı da bunlardan biri olarak nitelendirilebilmektedir.

Sadeliği Sevenler için Hafif Göz Farı!

Her kadının zevkleri bir olmamakla beraber, bazı kadınlar abartı ve gösterişten hoşlanırken, bazıları ise sade bir şıklıktan hoşlanmaktadır. Sadeliği seven kadınlar için en iyi tercih ise hafif göz farı olacaktır. Örneğin; soft renkler, pembe ve tonları, kahve ve açık tonları hafif bir göz makyajı için ideal göz farı renk seçimi olarak değerlendirilebilmektedir.

Doğal ve Sade bir Makyaj İçin Ten Renginizle Uyumlu Tonlar Seçin

Sadelikten hoşlanan kadınlar için tercih edilebilecek hafif göz farı renkleri aslında oldukça geniş bir yelpazeye sahip olabilmektedir. Ancak sade ve doğal bir göz makyajı için göz farı fiyatları yerine renklerine dikkat verildiğinde ideal renkler tercih edilebilmektedir.

Kişisel bakımına dikkat eden ve sade, hafif bir göz makyajı isteyen pek çok kadın için önerilen renk tonları genellikle ten ile uyumlu olan tonlardır. Göz kapağına bir parıltı kazandırması, hafifi koyu ya da açık bir renk kazandırması da oldukça doğal bir makyaj elde etmeye yardımcı olacaktır.

Göz Kapaklarında Gölgelendirmeleri Unutmayın!

Hafif göz farı konusunda tek renk kullanmak istemeyen kadınlar biri açık biri koyu olmak üzere aynı renk tonlarını ya da 3 kademeli tona sahip olan renkleri de de tercih edebilmektedir. Genellikle palet halinde satılan bu göz farı fiyatları sanıldığı kadar pahalı olmazken, her bütçeye hitap edebilen paletleri bulabilmek de mümkündür. Üstelik bu alanda tercih edilebilecek göz farı modelleri de geniş bir ürün yelpazesi bulundurmaktadır.