Blog

Sarı Saç için Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

sari sac icin nasil makyaj yapmalisiniz1

Her zaman dikkat çekici olmayı başarmış fakat kullanımı da bir o kadar zor bir renk olan sarı saç, her zaman bakım gerektiren ve mutlaka hafif de olsa makyajla desteklenmesi gereken bir renktir. Yaz aylarında bronz teniniz canlılık katsa da, kış aylarında solgun yüzünüz ve sarı saç ikilisi, sizin yorgun ve daha yaşlı görünmenize neden olur. Peki sarı saçınız ile nasıl bir makyaj yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Sarı Saç için Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

sari sac icin nasil makyaj yapmalisiniz2Makyajın önemli bir yapı taşı olan fondöteninizi mutlaka ten renginizin en fazla 1-2 ton koyusunda tercih etmelisiniz. Fazlası hem yapay bir görünüme neden olacak hem de sizi olduğunuzdan daha olgun bir görünüme sokacaktır. Allık tercihinizi de yine şeftali ve bronz renklerden yana kullanabilirsiniz.

Sarı saçlı kadınlar göz makyajı açısından oldukça çeşitli seçimler bulunmaktadır. Tabi göz makyajı konusunda saçlarınız kadar önemli bir detay da gözlerinizin rengidir. Sarı saç ve yeşil gözlüyseniz, yeşil tonlarda bir göz makyajı sizin için ideal bir tercih olacaktır. Mavi gözlüler için de yine aynı şekilde mavi ve lacivert tonları göz makyajı için ideal.

Sarı saçlı kadınların makyajda dikkat etmeleri gereken bir diğer önemli unsur ise doğal makyaj yapmaları gerektiğidir. Eğer doğal makyaj yapılmazsa hem saçların sarı oluşundan hem de tenin açık renkte oluşundan dolayı makyaj çok kötü duracaktır. Bir diğer önemli unsur ise kaliteli makyaj ürünlerini kullanmaktır. Eğer kaliteli makyaj ürünleri kullanılmazsa makyajınız kalıcı olmayacaktır. Gün boyu makyajınızı tazeliyor olmanız gerekir ve bu kadınlar için oldukça sıkıcı bir durumdur. Bu nedenle sarı saçlara sahip olan kadınların hem doğal makyaj yapıyor olması hem de kaliteli makyaj malzemelerini kullanıyor olması gerekmektedir. Allık seçimlerinde yazının başında da belirttiğimiz gibi şeftali ya da bronz renk seçeneklerinden yana kullanılması gerekmektedir.