Blog

Sarışınlar için Çekici Makyaj Yapmanın Sırları!

sarisinlar icin cekici makyaj yapmanin sirlari 2

Makyaj, kadınların vazgeçilmezi olmaya devam etmektedir. Makyaj yapmanın püf noktası ise, uygun cilt tipine uygun ürünler seçilmesinden geçmektedir. Sarışın dendiğinde akla ilk gelen sarı saçlar olacaktır, fakat sarışınlığın tanımı tam olarak bu değildir. Cilt tipi, rengi de çok önemli bir olgudur.

Sarışınlar için Çekici Makyaj Yapmanın Sırları!

Sarışınlar için makyaj sırları şu şekilde aktarılabilir. Makyajın zeminin oluşturan fondöten seçimi bu konuda ilk adım olarak atılmaktadır. Fondöten seçimi sanıldığının aksine, saç rengine göre değil cilt tonuna göre seçilmelidir. Yüz, çene altı ve boyun bölgesi renk tonlarının iyi analiz edilip buna uygun bir tonda fondöten seçimi uygun olacaktır.

Sarışınlar için Göz Makyajı Sırları

Sarisinlar icin cekici makyaj yapmanin sirlariGözlere yapılacak makyaj çok önemlidir. Açık cilt tonuna sahip olan sarışın kişilerde uygulanacak göz makyajı orta tonlarda olmalıdır. Kahverengi ve altın tonları uygun bir seçim olacaktır. Daha koyu göz makyajı ise, daha çok gece davetlerine uygundur.

Dudak Makyajı Nasıl Olmalı?

Dudaklarda, yumuşak pastel renklerin hakim olduğu ruj ve parlatıcı kullanımı, sarışınlar için makyajda önemli bir husustur. Yine koyu renkleri, daha keskin tonları, gece makyajında kullanmak gerekmektedir. Yanaklar için kullanılacak ürünlerde, şeftali ve pembe tonların hakim olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Sarışınlar için bir makyaj sırrı da, açık tonlarda saç renginin hatayı gözler önüne daha rahat sermesi muhtemel olduğundan dolayı, kusursuz makyaj uygulamaya dikkat etmek gerekmektedir.

Makyaj, farklı tonlarda cilt ve saç rengine sahip insanlarda farklı şekillerde uygulanmaktadır. Kişinin tipolojisine göre, uygun tonların ve türlerin seçimi, daha güzel ve göz alıcı görünümü sağlamakla birlikte makyajı da kusursuz kılmaktadır.