Blog

Sarışınlar için Makyaj Önerileri!

Sarışınlar için Makyaj Önerileri

Sarışın kadınlarda makyaj her zaman risklidir. Beyaz ten üzerine yapılacak yanlış uygulamalar, kötü sonuçlara yol açabilir. Sarışın kadınlar makyaj yaparken daha çok hafif, doğal ve yumuşak tonları seçmelidir. Gül rengi tonları sarışınlara ışıltılı bir ten rengi verir. Bakır tonları sarışın kadınları solgun göstereceği için makyaj yaparken o tonlardan uzak durmaları gerekir. Aynı zamanda koyu renkte kozmetik ürünleri sarışın kadınları her zaman daha abartılı gösterecektir. Ancak ışıltılı ve parlak makyaj ürünleri çok daha şık gösterecektir.

Sarışınlar için Makyaj Önerileri

Fondöteni seçerken genelde teninizden bir ton koyu olan krem fondöteni seçmelisiniz. Fildişi rengi fondöten cildi dengelemeye yardımcı olur. Uçuk pembe ve şeftali tonlarındaki allık yüzünüze daha güzel bir görünüm kazandırır. Pembe ve bej tonlardaki far gözlerinize ayrı bir güzellik katar. Ayrıca yeşil ve mavi gibi tonlar cildinize canlılık verir.

sarisinlar icin makyaj onerileriAçık tenli ve sarışın olan kadınlar daima daha hassas bir cilde sahiptir. Bu yüzden makyaja başlamadan önce nemlendirici bir krem yüze ve boyuna iyice sürülerek yedirilmelidir. Makyaj öncesi kremler asla ihmal edilmemelidir. Makyaj yaparken seçtiğiniz rimel, koyu renkli değil de daha çok kahverengi ve tonları olmalıdır. Çünkü koyu renkli rimeller açık renk teninizle ve sarı saçlarınızla çok baskın görünebilir. Ayrıca bakışları anlamlı kılmak için ince bir göz fırçasıyla kaşlar belirginleştirilebilir. Rimel tercihleri renkli ya da saydamdan yana da kullanılabilir.

Gece makyajı için gri ya da gümüş tonlarını kullanabilirsiniz. Açık gri ile yapacağınız göz makyajınızı koyu renklerle gölgeleyebilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için koyu renkli allık ve açık renkli ruj ile gece makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Fakat kırmızı ruj kullanırsanız sade bir makyaj yapmanız gerekir. Koyu kırmızı ruj ile birlikte uygulanan koyu renkte makyaj malzemeleri yapılan makyajı çok kötü ve abartılı göstermektedir. Aynı zamanda doğal makyaj uygulamasından da çok uzaklaşılmış olunur.