Blog

Seksi Gösteren Göğüs Makyajı Nasıl Yapılır?

Seksi gosteren gogus makyaji nasil yapilir 2

Göğüslerini seksi ve çekici göstermek isteyen kadınların gerekli bakımları uygulamaları ve doğru makyajı yapmaları gerekir. Göğüs makyajı yapmak diğerlerine göre bir tık daha zordur.

Seksi Gösteren Göğüs Makyajı Nasıl Yapılır?

seksi gosteren gogus makyaji nasil yapilir1Öncelikle yapmanız gereken lif kullanarak göğüs bölgenize ve omuzlarınıza peeling yapmak. Sonrasında bu bölgenin kurumasına dikkat etmelisiniz. Göğüs makyajına geçmeden önce kıyafetlerinizi giymeniz gereklidir. Aksi takdirde yaptığınız makyaj kıyafetlerinize bulaşabilir. Kullandığınız vücut losyonunun içine mercimek büyüklüğünde ince simi ekleyip karıştırabilirsiniz. Losyonunuzu vücudunuza eşit dağılacak şekilde sürmelisiniz.

Göğüs bölgenizde sivilce veya lekeler bulunuyorsa kapatıcıdan yardım alabilirsiniz. Tampon şeklinde teninizle uygun kapatıcınızı kusurlu bölgelere sürebilirsiniz. Göğüslerinizi daha dolgun göstermek istiyorsanız bronzlaştırıcı kullanmanızda fayda var. Parıldayan ve aydınlık bir görünüme sahip olmak istiyorsanız göğüslerinizin arasına ve omuzlarınıza kremli pırıltılı aydınlatıcılar kullanabilirsiniz.

Dolgun, diri ve dik görünen göğüslere sahip olmak istiyorsanız aldığınız iç çamaşırlara çok dikkat etmelisiniz. Vücudunuza uygun iç çamaşırları giymelisiniz Göğüslerinizin sarkmasından korkuyorsanız yapmanız gereken duş esnasında peeling uygulamak ve keselemek. Sonrasında 1-2 dakika soğuk su masajı yapmalısınız. Göğüslerinizin sarkmasını istemiyorsanız onlara zaman ayırın. Birkaç dakika süren masaj göğüslerinizin dik kalmasını sağlayacaktır.

Göğüsleri dolgun göstermek için ilk aşamada köprücük kemiklerini ön plana çıkarmalısınız. Köprücük kemiklerini ön plana çıkarmak için yapacağınız makyaj elmacık kemiklere yapılan makyaj tekniği ile aynıdır. Kemiği tam altı ve üzerine koyu renklerde fondötenler sürmelisiniz. Kemiğin tam üzerine ise aydınlatıcı uygulamalı ve bunu iyice dağıtmalısınız. İki kemik arasına ise koyu renkte fondöten sürmelisiniz.  Vücut kontürü yaparken krem yapıda olan kontür malzemelerinin kullanılması önerilmektedir. Pudra formunda olan ürünler gün boyu kalıcılık özelliği taşıyamazlar. Çünkü göpüs bölgesinde kıyafet bulunur ve makyaj kıyafetlere bulaşarak çıkar.