Blog

Sıcak Havalarda Doğal ve Sade Makyaj Yapın!

Sıcak havalarda dogal ve sade makyaj yapin

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki aşırı sıcak havalarda yapılan fazla makyaj cilde zarar veriyor. Yaz aylarında aşırı terlemeden şikayet edip ter kokusunu önlemeye çalışıyoruz. Sürülen deodorant ve roll on gibi ürünler kanser içeren maddelerle vücudunuza zarar veriyor.

Sıcak Havalarda Fazla Makyaj Zararlı

sicak havalarda dogal ve sade makyaj yapin26 derecenin üzerinde sıcak, nemli havalarda fazla makyaj yapmayıp vücuda parfüm sıkılmaması öneriliyor. Yapılan makyaj gözeneklere zarar verip cildi yıpratıyor. Ayrıca makyaj terle karışınca cildi tahriş edebiliyor. Yaz aylarında kuruyan cildinize nemlendirici uygulamanız gerekiyor. Ayrıca güneş koruyucuyu ihmal etmemelisiniz. Sadece rimel, parlatıcı ve allık kullanabilirsiniz. Ten makyajını mümkün olduğunca hafifletmeli hatta hiç ten makyajı yapmamalısınız.

Sıcak günlerde rimel sürerken akmayan rimelleri tercih etmeniz hem sık sık rimel değiştirmemenize hem de kalıcı olmasını sağlar. Bu nedenle kalıcı rimel kullanmayı tercih etmelisiniz. Her markanın çeşit çeşit rimelleri bulunuyor. Markasız rimelleri kullanarak hem kirpiklerinize zarar vermiş hem de sık sık makyajınızı tazeleme isteğini getirir. Bu nedenle marka ve kaliteli rimelleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Parlatıcılarda da rimellerle aynı şey mevcut. Parlatıcı satın alırken kaliteli olmasına özel göstermelisiniz. Aynı zamanda bazı parlatıcıların içeriğinde vitamin ve mineraller bulunuyor. Parlatıcı satın alırken vitamin ve mineral oranları yüksek olanları tercih etmeniz sağlığınız için de son derece önemlidir.

Allık satın alırken de daha soft renkleri tercih etmelisiniz. Sıcak günlerde bol bol allık süremeyeceğiniz için sürdüğünüz allığın da doğal olmasına önem vermelisiniz. Aksi durumda makyajınız doğal olmayacaktır.

 Kalitesiz Makyaj Ürünleri Tehlikeli

Kalitesiz makyaj ve bakım ürünlerinden uzak durmalısınız. Sağlığınız için daha kaliteli, mineral içerikli ürünler kullanmalısınız. Özellikle şu günlerde uzmanlar sık sık duş almayı ve kimyasal içerikli ürünleri kullanmamanız gerektiği konusunda uyarıyor.