Blog

Sık Yapılan Makyaj Hataları!

sik yapilan makyaj hatalari 1

Kadınlarda sık yapılan makyaj hataları fark edilmediği sürece devam eder ve kötü bir görüntüye sebep olur, bu kötü görüntüden kurtulmanız için sık yapılan makyaj hatalarını sizlerle paylaştık, sizlerde bu kriterlere göre makyajınızı daha iyi uygulayabilirsiniz.

Fondötenler: Fondöten seçimi çok önemli bir konudur. Bir kadın fondöten seçerken başkasının kullandığını kendine yakıştırıp satın almamalıdır. Bu kesinlikle büyük bir hatadır. Kendi yüz renginize uygun ince bir fondöten tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda fondöten sürerken bol değil, az kullanım ile tam dağıtım yapmalısınız.

Dudaklar Önemli: Dudak kalemleri, rujlar makyajınız ile tam uyumlu olmalıdır. Buna dikkat etmeniz gerekir. Teninize uygun bir renk tonu, gözlerinize yakışan seçimler gerçekleştirmelisiniz. Rengarenk bir makyaj sizi palyaçoya dönüştürebilir. Bu nedenle makyaj malzemeleriniz tam uyumlu olmalıdır.

sik yapilan makyaj hatalariAllıklar: Allık konusu uzun uzun tartışılabilir. Çünkü kişiden kişiye değişim gösteren bir konudur. Bazı kadınların çok sürmesi gerekirken bazı kadınların ise hiç allık uygulamasına gerek kalmaz. Kısacası allık konusu tamamen kişilerin orta halli bir yol bulması ilce gerçekleşir.

sik yapilan makyaj hatalari 2Kaşlarda Makyajda Önemli: Kişilerin makyaj yapmadan önce yüz yapısını tanıması ve ayarlaması gerekir. Uyumsuz bir kaş yapısına ne kadar makyaj yapılırsa yapılsın çirkin durmasına neden olacaktır. Bu nedenle makyajdan önce kaş düzenine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kaş makyajında saç rengi dikkate alınmalı, saç renginden bağımsız renkler tercih edilmemelidir.

Saçlar: Her şey hazır, makyajınızı yaptınız fakat saçlarınız ne olacak? Makyaj yaptıktan sonra saç yapılmaz. Bu nedenle önce saçınızı düzene sokup daha sonra saçınıza uyumlu bir şekilde makyajınızı yapmanız gerekir. Aksi durumda güzel olmayan görüntüler ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

Makyaj Abartılmamalı: Çok makyaj yapmak çok güzel görünmek değildir. Artık herkes bunun farkındadır. Makyaj yaparken doğal olmaya, size en uygun olanı yapmaya özen göstermelisiniz. Eğer açık renkte bir tene sahipseniz koyu renkler tercih etmemelisiniz. Benzer şekilde kendinize en uygun makyaj ürünlerini tercih etmelisiniz. Örneğin; eğer dudaklarınıza açık tonlar çok yakışıyorsa koyu renkte rujlar yerine açık tonlar, parlak yerine mat tonları tercih edebilirsiniz.