Blog

Soğukta Çatlayan ve Kuruyan Dudaklara Makyaj Yapmak

Sogukta catlayan ve kuruyan dudaklara makyaj yapmak

Kusursuz görünen dudaklara sahip olmak çok kolay. Güvenle uygulayacağınız yöntemlerle dudaklarınız harika görünecek. Yazın sıcak havalardan, kışın evdeki ısıtıcılardan dolayı dudaklarımız sürekli kuruyup çatlamakta. Kurumayı ve çatlamayı azaltmak için işe bol bol su tüketerek başlamanız gerekiyor. Cildimizin kurumasının en büyük nedeni vücudumuzdaki su dengesini sağlayamamamız. Vücudun su ihtiyacını karşılamamız cilt kuruluğu için çok önemli. Dudaklarınızın ve cildinizin kuruluğu için günde 2 lt su tüketmeniz önerilmektedir.

Dudaklarınız kuruyor, çatlıyor ve kabuklaşıyorsa o zaman işe ölü derileri temizlemekle başlamalısınız. Bunun için cilt tipinize uygun bitkisel yağlardan ya da nemlendirici kremlerden faydalanabilirsiniz Bu şekilde ölü derilerden dudaklarınız arınmış olur. Çatlaklarınız gider ve düzenli olarak bu işlemi uyguladığınızda çatlak oluşumunu da engellemiş olursunuz.  Bir parça pamuğu sıcak suyla ıslatıp dudaklarınıza sürerseniz kabukların yumuşayıp dökülmesini sağlamış olursunuz. Bu işlemden sonra parlatıcınızı veya rujunuzu gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz.

Soğukta Çatlayan ve Kuruyan Dudaklara Makyaj Yapmak

sogukta catlayan ve kuruyan dudaklara makyaj yapmak 2Soğuktan çatlayan ve kuruyan dudaklara makyaj yapmak bir hayli zordur. Kuru ve çatlak dudaklara ruj sürdüğünüzde rujunuz pürüzsüz görünümlü olmayacaktır. Bunun için öncesinde mutlaka nemlendirici sürmeli ve biraz beklemelisiniz. Nemlendiriciyi dudağınıza iyice yedirmelisiniz. Nemlendirici sürme işlemi sonrasında ise dudak renginize en yakın renkleri tercih etmelisiniz. Bunun nedeni ise çatlayan ve kuruyan dudakların dikkat çekiciliğinizi azaltmaktır. Aynı zamanda parlatıcı sürebilir ve dudak kalemi kullanabilirsiniz. Böylelikle dudağınızdaki dikkati farklı bir noktaya toplamış olursunuz.

Soğukta çatlayan ve kuruyan dudakları kusursuz göstermenin yolu ise diğer makyajları kusursuz bir şekilde yapmaktan geçer. Makyajın en önemli kısmı gözlerdir. Gözlere kusursuz bir makyaj yapılması durumunda tüm dikkatler gözlere toplanacaktır ve dudaklar farkedilmeyecektir.