Blog

Soluk Suratlar İçin Makyaj Önerileri!

Soluk suratlar icin makyaj onerileri

Nefes bir ten renginiz var ise ve cansız durduğunuzu hissediyorsanız sakın üzülmeyin. Makyaj oldukça değişik bir sanattır, bayanlar için oluşturulmuş bir sihir gibidir. Yüzünüze canlılık katmak, birazcık ışıltı ve yaşam vermek istiyorsanız nefes yüze makyaj tüyolarını kesinlikle gözden geçirmelisiniz.

Canlı Ruj Renkleri

Cildiniz aslına bakarsan solgun bir tondaysa kaçmanız ihtiyaç duyulan ilk şey etkisiz rujlar olmalıdır. Ek olarak kahverengi tondaki rujlardan da kesinlikle uzak durmalısınız. Şu sebeple bu tonlar sizin daha ölü gözükmenize niçin olacaktır. Canlı ruj renkleri ise yüzünüze renk katacak ve daha alımlı gözükmenizi elde edecektir. Sözgelişi kırmızı rujlar kesinlikle tam size bakılırsa!

Farlar

Nefes yüze makyaj yaparken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim şeylerden bir tanesi de kesinlikle göz farlarıdır. Yürekli olmalısınız. Dikkat çekici renklerden sakın çekinmeyin. Mavi ya da yeşil tonları sizi daha canlı gösterecek ve gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Ek olarak pembe farları da tercih edebilirsiniz. Fakat krem rengi ya da etkisiz farlardan uzak durun şundan dolayı yüzünüzü daha bitkin gösterecektir.

Eyeliner

İnce bir eyelinerın size bakılırsa kolay kalacağı bir gerçek. Farınızdan daha koyu tonlarda bir eyeliner kullanmanız daha dikkat çekici gözlere ulaşmanızı elde edecektir. Ek olarak birazcık abartmaktan zarar gelmez.

Maskara

Maskara seçerken yoğun bir maskara seçmeye dikkat edin. Zira hafifçe tonların hiçbir tesiri olmayacaktır. Siyah maskara gözlerini daha oldukça belirginleştireceği için tercih edebilirsiniz. Fakat açık tonlar olmadığı sürece daha değişik gözükmek istiyorsanız mavi maskarayı da tercih edebilirsiniz.

Fondöten

soluk suratlar icin makyaj onerileri 1Fondöten seçimi mevzusunda nefes yüze makyaj yaparken daha dikkatli olmalısınız. Bundan dolayı hakkaten aldatıcı olabilirler. Elinizde tecrübe etmek yerine yüzünüzde denemelisiniz. Birçok nefes tene haiz kadının ortak sıkıntısı genel anlamda fondötenlerin yüzlerine uyumlu olmaması deniyor. Kesinlikle güzelce deneyin.

Allık

Bazı hanımefendiler allığa ihtiyaç duyulan önemi vermemekte. Fakat sizin bu şekilde bir lüksünüz kesinlikle yok. Solgun teninize renk katacak en mühim unsur kesinlikle allığınız. Oldukça abartmayın doğal olarak ki fakat belli bir seviyede ne olursa olsun kullanmanız gerekiyor.

Bronzlaştırıcı

Eğer yaptığınız makyaja karşın yüzünüzün hala solgun gözüktüğünü düşünüyorsanız bronzlaştırıcılardan yardım alabilirsiniz. Yüzünüzün daha koyu gözükmesini sağlayarak istediğiniz görüntüye kavuşmanıza destek olabilir.

Güneş Işığı

Nefes bir ten rengine sahipseniz şanssız olduğunuz bir nokta var. Yüzünüz öteki ciltlere nazaran daha kırılgan olduğundan güneş karşısında derhal kızaracaktır. Ek olarak güneş lekesi oluşma ihtimali de öteki ciltlere oranla daha çok. Bunun haricinde oldukça kolay bir halde çil, siyah nokta da çıkabilir. Bunun için kesinlikle güneş koruyucu kreminizi sürmeden dışarı adımınızı atmayın.

Porselen Ten Makyajı

Size en fazlaca gidecek makyaj hakkında bir tüyo vermek gerekirse kesinlikle porselen makyaj. Yüzünüzü bir bebek benzer biçimde gösterecek ve istediğiniz canlılığa ulaşmanızı sağlayacak bundan güvenilir olun. Ek olarak sürdüğünüz kırmızı bir rujla tüm dikkatleri üstünüze çekeceksiniz. Alımlı ve çekici gözükmek istiyorsanız ilk tercihiniz bu olmalı.