Blog

Sonbahar Makyaj Modasında Bilinmesi Gereken 5 Önemli Detay!

Sonbahar makyaj modasinda bilinmesi gereken 5 onemli detay

Her mevsim kıyafetler gibi makyaj modası da sıklıkla değişmektedir. Sonbahar denildiğinde sadece kıyafetlerimizi değil makyaj stilimize de yavaşça değiştirmekteyiz. Sizler de sonbahar modasından uzak kalmamak istiyorsanız sizlere vereceğimiz ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.

Turuncu ve Toprak Renkleri: Sonbahar renkleri her zaman herkesin ilgisini çeker. Oldukça romantik renk tonlarına sahip olan sonbahar renklerini bu kez de makyajlarda da kullanabilirsiniz. Turuncu ve toprak tonlarını sade olarak değil birbirleri ile harmanlayarak oldukça romantik ve tam bir sonbahar rengi elde edebilirsiniz. Özellikle kuruyan yaprakların karışık tonlarını makyajınızda yapmaya özen gösterebilirsiniz.

Kalın Kaşlar: Kalın kaş modası son dönemlerde herkes tarafında oldukça sık tercih edilen bir moda akımıdır. Bu yıl da sonbahar için kendinizi hazırlarken kalın kaşları kesinlikle ihmal etmeyin. Kaşlarınız yapı olarak oldukça ince ve Arallarında boşluk var ise sizlere tavsiyemiz kaşlarınızın doğal renginden bir veya iki ton açık bir kaş kalemi ile kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurarak daha gür ve kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Kalın kaşlara sahip olurken oldukça doğal bir görünüm sergilemeyi de unutmayınız.

sonbahar makyaj modasinda bilinmesi gereken 5 onemli detay 1Bordo ve Şarap Rengi Dudaklar: Koyu renkler kış rengi olarak bilinir. Koyu renklerin arasında en sıcak tonlardan birisi de bordo rengidir. Bu sonbahar da sadece kıyafetlerinizi değil makyajınızda da bordo renginin her tonunu kolaylıkla kullanabilirsiniz. Üstelik hafif bir göz makyajı ile bordo bir dudak makyajını yaparak oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bordo rengini sadece dudaklarınızda değil göz makyajında da bordo renginin açık tonlarını kullanarak sizler de sonbahar makyaj modasına ayak uydurabilirsiniz.

Altın Rengi Göz Makyajı: Yine toprak tonları arasında yer alan altın rengini göz farı olarak kesinlikle sonbahar makyajınızda denemelisiniz. Oldukça modern bir görünüm sergilemenize yardımcı olacak olan altın rengi göz farını isterseniz bordo bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.

Tırnak Modası: Makyaj denildiğinde tırnak modasını da atlamak olmaz. Özellikle sonbaharda tırnak modasında mat ojeleri tercih edebilirsiniz. Parlak olmayan mat ojeleri ise istediğiniz renkte tüm kozmetik ürünlerinin arasında kolaylıkla bulabilirsiniz.