Blog

Sürekli Ruj Tazelemekten Sıkıldınız mı?

surekli ruj tazelemekten sikildiniz mi 1

Sürekli rujumu tazeleyip, geleyimlerden sıkılanlardan mısınız? Şimdi sizlerle ne yapmamız gerektiği konusunda birkaç noktadan bahsedeceğiz.

İlk önce dudaklarınızın kuruluğundan ve üzerindeki pul pul görünümden kurtulmanız gerekiyor. Bunu sert bir peçete ile dudaklarınızı biraz sertçe silerek yapabilirsiniz. Ruj kullanmadan önce kesinlikle dudaklarınızın nemli olmadığına dikkat etmelisiniz, nemli dudaklara kullanılan ruj hiçbir şekilde kalıcı olmayacaktır.

Dudak Kalemi Rujdan Önce mi Sonra mı Sürülmeli?

surekli ruj tazelemekten sikildiniz miEğer mat bir görünüm oluşmasını istiyorsanız dudaklarınıza uyguladığınız ruj ve dudak kalemi üzerine sıradan bir toz pudra sürerek mat bir görüntü meydana getirebilirsiniz. Aslında düşünüldüğünde bir rujun dudaklardaki ömrünü uzatmanın en mantıklı yolu dudak kalemi kullanmaktır. Dudaklarınıza ruju uyguladıktan sonra dudak çerçevenizi aynı ruj renginde olan bir dudak kalemi ile çizerseniz daha uzun süre dudaklarınız rengini koruyacaktır. Dudak kalemini isterseniz ruju dudaklarınıza uyguladıktan önce isterseniz sonra kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de aynı şekilde rujunuzun kalıcılığını sağlayacaktır.

Makyaj Hakkında Merak Edilenler

Makyaj yapımı ile ilgili en çok zaman kaybedilen kedi gözü makyajı, yani tam bir sanatçı işi. Kedi gözü makyajın çok çekici ve seksi bakışlara sahip olursunuz. Kedi gözü makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken vardır. Peki bunlar nelerdir?

Kedi gözü makyajınıza başlamadan önce göz altı morluklarını bir kapatıcı kullanarak yok etmelisiniz. Sonrasında göz altınıza pudra sürmelisiniz. Aynı zamanda göz altı renginin açık renk olması gerekmektedir. Siyah göz kalemini içten dışa doğru çok ince bir çizgi olarak gözlerinize uygulayın ve kaşlarınıza doğru çok az kuyruk çekin. Bir fırça yardımı ile koyu renk bir farı göz kalemi ile çizilmiş olan hat üzerine uygulayın. Göz kapağınızda farklı renkler kullanabilirsiniz. Mavi, mor, yeşil gibi. Sonrasında da likit kalemi ile kirpiklerin hemen üzerinden ince ya da kalın olabilir tercih sizin geçin. Kaşlarınıza kalem kullanın ve kirpiklerinize rimel uygulayarak makyajınızı tamamlayın.