Blog

Sürekli Ruj Tazelememek için Yapmanız Gerekenler!

surekli ruj tazelememek icin yapmaniz gerekenler

Makyaj merak edilenler, makyaj püf noktaları, makyaj önerileri ve makyaj bilinmeyen sırları… Bir çoğumuzun sorun yaşadığı konulardan bir tanesi de ruj değil mi? Sürekli ruj tazelemekten sıkıldınız mı? Peki sürekli ruj tazelememek için ne yapmanız gerekiyor? Bu konuda bilgi sahibi misiniz?

Sürekli Ruj Tazelememek için Yapmanız Gerekenler!

İlk önce dudaklarınızın kuruluğundan ve üzerindeki pul pul görünümden kurtulmanız gerekiyor. Bunu sert bir peçete ile dudaklarınızı biraz sertçe silerek yapabilirsiniz. Ruj kullanmadan önce kesinlikle dudaklarınızın nemli olmadığına dikkat etmelisiniz. Nemli dudaklara kullanılan ruj hiçbir şekilde kalıcı olmayacaktır. Eğer mat bir görünüm oluşmasını istiyorsanız dudaklarınıza uyguladığınız ruj ve dudak kalemi üzerine sıradan bir toz pudra sürerek mat bir görüntü meydana getirebilirsiniz.

surekli ruj tazelememek icin yapmaniz gerekenler 2Aslında düşünüldüğünde bir rujun dudaklardaki ömrünü uzatmanın en mantıklı yolu dudak kalemi kullanmaktır. Dudaklarınıza ruju uyguladıktan sonra dudak çerçevenizi aynı ruj renginde olan bir dudak kalemi ile çizerseniz emin olun daha uzun süre dudaklarınız rengini koruyacaktır. Dudak kalemini isterseniz ruju dudaklarınıza uyguladıktan önce isterseniz sonra kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de aynı şekilde rujunuzun kalıcılığını sağlayacaktır. Burada en önemli noktalardan biri de kaliteli ruj kullanmaktır. Kaliteli ruj kullanmazsanız sürekli rujunuzu tazelemeniz gerekebilir.

Makyaj yapımı ile ilgili en çok zaman harcanılan ve vakit kaybettirilen kedi gözü makyajıdır. Kedi gözü makyajı yani tam bir sanatçı işi. Kedi gözü makyajın çok çekici ve seksi bakışlara sahip olduğu artık herkes tarafından biliniyordur. Peki kedi gözü makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kedi gözü makyajınıza başlamadan önce göz altı morluklarını bir kapatıcı kullanarak yok etmelisiniz. Sonrasında göz altınıza pudra sürmelisiniz. Göz altı renginin açık renk olması gerekmektedir. Siyah göz kalemini içten dışa doğru çok ince bir çizgi olarak gözlerinize uygulamalı ve kaşlarınıza doğru çok az kuyruk çekmelisiniz. Bir fırça yardımı ile koyu renk bir farı göz kalemi ile çizilmiş olan hat üzerine uygulamalısınız. Göz kapağınızda farklı renkler kullanabilirsiniz. Mavi, mor, yeşil gibi. Sonrasında da likit kalemi ile kirpiklerin hemen üzerinden ince ya da kalın olabilir. Kaşlarınıza kalem kullanmalı ve kirpiklerinize rimel uygulayarak makyajınızı tamamlamalısınız.