Blog

Tarzınız Hangisi? Mat Eyeliner mi Jel Eyeliner mı?

Eyeliner, göz kapaklarına uygulanan ve kirpiklerin dip bölgelerine çekilen bir kozmetik ürünüdür. Kadınların makyaj konusunda olmazsa olmazlarından biri olan eyeliner, bakışları anlamlandırmak ve gözleri vurgulamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu ürün farklı renklere de sahip olurken, genellikle siyah rengi tercih edilmektedir.

Eyelinerın kozmetik sektöründeki önemi oldukça büyüktür. Kadınların birçoğu bu ürünü severek kullanırken, bazıları ise çok sevse de uygulayamadıkları için sorun yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda en kolay eyeliner sürme teknikleri kolaylık sağlarken, bu teknikler sayesinde en acemiler bile pratik bir şekilde eyeliner sürebilmektedir.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner, farklı çeşitlere sahip olan bir kişisel bakım ürünüdür. Mat, parlak, jel, kalem ve likit eyeliner, eyeliner çeşitleri arasında yer almaktadır.

Jel eyeliner; krem gibi bir forma sahip olan ve eyeliner fırçası yardımı ile uygulanan bir türdür.

Kalem eyeliner; kalem gibi olan ve kullanımı rahat olan bir türdür.

Likit eyeliner ise; sıvı formda olan ve kendi ince fırçası ile uygulanan bir türdür.

Parlak ve mat eyeliner da bir çeşit olurken, adından da anlaşılacağı üzere bunlardan biri mat görünüm, diğeri ise parlak görünüm sağlamaktadır.

Tarzınız Hangisi? Mat Eyeliner mi Jel Eyeliner mı?

Mat eyeliner, günümüzde en sık tercih edilen eyelinerlardan biridir. Genellikle likit formda olan ve mat bir görünümü kazandıran bu eyeliner, kendi fırçası ile uygulanmaktadır.

Jel eyeliner da son dönemlerde sıklıkla tercih edilen eyelinerlardandır. Çoğu zaman profesyonel makyaj sanatçıları tarafından tercih edilen bu ürün, özel eyeliner fırçası ile uygulanmakta ve oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır.

Hemen hemen her kadının zevkleri ve tarzları farklı olduğundan, tercih edecek oldukları eyeliner türü de farklı olabilmektedir. Üstelik bu gibi ürünlerde eyeliner fiyatları da değişiklik gösterebilirken, her bütçeye uygun bir fiyat bulunabilmektedir.

En İyi Eyeliner Hangisi?

Eyelinerların her biri kendi özelinde iyi ve kaliteli ürünlerdir. Üstelik kadınların zevklerine de hitap edebildiğinden en iyi eyeliner adına herhangi bir ürün göstermek pek de mümkün olmayabilir. Ancak bir eyelinerin yoğun bir renk vermesi, kullanımının kolay olması, fırçasının sağlam olması ve canlı bir renge sahip olması, o eyelinerin kaliteli olduğunu göstermektedir. Ayrıca eyeliner fiyatları da yine kaliteyi belli edebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.