Blog

Ten Rengine Göre Doğru Allık Seçimi

Ten Rengine Uygun Allık Seçimi ve Kullanımı

Yüz Rengine Göre Allık Seçerken Bunlara Dikkat!

Yüz tipine göre allık seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle seçeceğiniz allığın rengi nasıl olmalıdır sorusunu yanıtlayalım. Öncelikle makyaj ürünleri seçiminde kendinize sormanız gereken en önemli soru ten rengimi biliyor muyum olmalıdır. Ten renginiz eğer beyaz ise pembe tonlarda allık seçmeniz gerekiyor. Bu tonlarda daha soft renkleri seçmenizi öneririz.

Eğer esmerseniz daha koyu ve toprak tonlarını seçmenizde fayda var. Allığınızın mat değil yerine parlak olması da sizi asil bir görünüme kavuşturacaktır. Bronz tenlilerde ise en doğru seçim altın rengi olacaktır. Çünkü bronz ve altın tonları birbirine çok yakışan bir ikilidir.

ten rengine gore dogru allik secimiAllık seçiminde bir diğer önemli unsur ise marka seçimidir. Marka seçimlerinde ismi bilinmeyen ürünler tercih edilmemelidir. Makyajı güzel göstermek için onu doğru yapmanız kadar doğru ürünleri almanız da son derece önemlidir. Bu nedenle tercihinizi her zaman kaliteli makyaj malzemelerinden yana kullanmalısınız. Aksi durumda hem kötü bir görünüm elde edebilirsiniz hem de cildinize zarar verebilirsiniz.

Ten renginize göre allık seçiminde ten renginizi çok iyi tanımalısınız. Ten renginizi bilmiyor oluşunuz sizin makyajınızı doğallıktan uzaklaştıracaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi açık tene sahipseniz koyu renkler çok abartılı duracaktır. Hem gündüz hem de gece makyajında her zaman doğallıktan yana olmak isteyenler her zaman yüz rengine göre allık seçimi yapmalıdırlar. Aynı zamanda allık seçimini de doğru göz makyajı ile tamamlamalıdırlar. Göz makyajı ile tüm yüz makyajı her zaman uyum içerisinde olmalıdır. Gözler bir makyajın en önemli kısmıdır. Bu nedenle allık seçimi kadar göz makyajı malzemelerinin seçiminin de çok önemli olduğu unutulmamalıdır.