Blog

Ünlülerin Ortak Sırrı Dudak Kalemleri!

Unlulerin ortak sirri dudak kalemleri

Kişisel bakımına önem veren kadınlar çeşitli makyaj malzemelerini kullanırlar. Bu makyaj malzemelerinden biri de dudak kalemidir. Dudak kalemi yeni bir renk katarak ruj sürmeden sürülen ve dudağa keskin çizgiler çizebilen bir makyaj malzemesidir. Burada ise dudak kalemi ile ilgili çeşitli bilgiler yer alacaktır.

Dudak Kalemleri Ne İşe Yarar?

Dudak kalemi dudak çizgisini belirginleştirmektedir. Dudak kalemiyle dudak çizgisinin üst tarafından geçildiği zaman sivri ucu sayesinde dudak çizgisinin netleşmesini sağlamaktadır.

Rujlar kalemler gibi net bir görüntü sağlayamamaktadır. Rujlar daha yumuşak yapıdadır. Asimetrik ya da orantısız dudakları düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Alt ve üst dudağın çizgisini düzeltebilir ve eşitleyebilir.

Dudakları daha dolgun göstermektedir. Doğal dudak çizgisinin dışına çıkılmadığında bile dudak kalemleri kendi dudak çerçevesini dolgun göstermektedir.

unlulerin ortak sirri dudak kalemleriRujun kalıcılığını artırmaktadır. Sadece çevresini değil dudağın tümünü dudak kalemi ile doldurduğunuz zaman da ruja tutunmasını sağlamak için temel bir yapı oluşturur. Dudaktan silinmeye başladığında ise leke kalmayarak eşit olarak solmaktadır. Ruj gitse bile kalemin verdiği renk kalıcılık sağlamaktadır.

Dudak kalemi rujda hafif bir görünüm elde etmektedir. Rujdaki renk cesaret isteyen bir renk ise özellikle fırçasız uygulandığı zaman dudağın dışına takma olasılığı yüksektir. Önce dudak kalemi ile şekli belirginleştirdikten sonra hatalar en aza inmektedir.

Dudak Kalemi Nasıl Uygulanır?

Dudak kaleminin uygulanması için çeşitli yöntemler vardır. Yapacağınız makyaja uygun birçok yöntem deneyebilirsiniz.

  • Aşırı koyuya kaçacak bir yöntem olmaması gerekmektedir. Asla rujdan daha koyu bir kalem kullanılmaması gerekmektedir. Bu yöntem dudakları küçük göstermektedir. Eğer kalemin rengi rujdan farklı olacak olursa bir iki ton açık renkli kalemler kullanmak dudakları daha dolgun göstermektedir.
  • Yamuk çizgi olan bir yöntem kullanılması da yanlıştır çünkü dudak kalemi düz çizgiler oluşturmak için vardır. Bir kısımda yanlış çizgi bırakmak dudağın şekilsiz görünmesine neden olmaktadır. Herhangi bir fırça ile düzeltebilirsiniz.
  • Kaba çizgiler de bir yöntem olarak kullanılabilmektedir. Dudak çizgisi hafif olmalı ve ruja yedirilmelidir.
  • Dudak dış hattından geçmek çizgileri çok fark ettirir. Dudak çizgisine bağlı kalarak çok az dudağın dışına çıkmak mantıklı olanıdır.

Hangi Rujla Kullanmalısınız?

Dudak kalemini herhangi bir ruj türüyle kullanmak zorunluluğu yoktur. Asıl önemli olan hangi tonda kullanıldığıdır.