Blog

Uzun ve Kıvrımsız Kirpikli Gözlüler Orta Kalın Fırçalı Rimelleri Tercih Etmeli!

Göz makyajında en önemli hususlardan biri de kuşkusuz kirpiklerdir. İnsanın bakışlarını ciddi ölçüde etkileyen kirpikler, özel bir ilgi istemektedir. Bu doğrultuda doğru rimel tercihi ile kusursuz bir kirpik makyajı ve mükemmel bakışlar elde edebilmek mümkün olurken, yanlış rimel seçimi ise beklenmedik sonuçlara neden olabilmektedir.

Kozmetik sektörünün büyük bir çoğunluğunu oluşturan makyaj malzemelerinden rimel, kişinin göz ve kirpik yapısına uygun olarak tercih edilmelidir. Örneğin; uzun ama kıvrımsız kirpikler için orta kalın fırçaya sahip olan rimeller ideal bir tercih olacaktır.

Uzun ve Kıvrımsız Kirpikli Gözlüler Orta Kalın Fırçalı Rimelleri Tercih Etmeli!

Göz için kullanılan makyaj malzemeleri arasında en önemlilerinden biri olan rimel, pek çok farklı marka ve türe sahip olması ile bilinmektedir. Özellikle de fırçalarındaki farklılıkları ile dikkat çeken bu kozmetik ürünü, genellikle insanların kirpik yapısına göre geliştirilmektedir.

Kirpikleri uzun olan ancak kıvrımsız olduğu için belli olmayan gözler için tercih edilmesi gereken rimeller genelde orta kalınlıktaki fırçalara sahip olan rimellerdir. Bu rimeller hem bakışları kaldırmak, hem de kirpiklere kıvrım katmak için ideal bir tercih olacaktır.

Kirpik Yapısına Göre Rimel Tercih Edilmeli!

Uzun ve Kıvrımsız Kirpikli Gözlüler Orta Kalın Fırçalı Rimelleri Tercih EtmeliRimel kullananlar için kirpik yapısına uygun rimel tercih etmek oldukça önemlidir. Her kirpik yapısı için farklı bir rimel türü geliştirilirken, her biri insanların kişisel bakımı, daha sağlıklı bir kirpik yapısı ve daha göz alıcı bir göz makyajı için gerekli olmaktadır.

İnsanların kirpik ve göz yapısına göre tercih etmesi gereken rimel modellerine bakılacak olursa; birbirine yapışık olan kirpikler için sık kıllara sahip olan rimeller, seyrek kirpik yapısı için dolgun kıllı ve kalın uçlu fırçaya sahip olan rimeller, dolgun ve düşük kirpikler içinse farklı uzunluklardaki kıllara ve kıvrımlı fırçaya sahip olan rimeller tercih edilmelidir.

En Başarılı Rimel Önerileri

Kadınlar, göz makyajında kirpiklerinin ön plana çıkmasına büyük ölçüde önem göstermektedir. Dolayısıyla onlar için kullanıcılarından rimel önerileri de hayati önem taşımaktadır. Günümüzde tercih edilebilecek en başarılı rimellere örnek göstermek gerektiğinde; bu rimeller kirpik yapısına uygun olan modeller olmalıdır. Aksi takdirde ne kadar kaliteli bir rimel kullanırsanız kullanın herhangi bir faydası olmayacaktır.