Blog

Vazgeçemediğiniz Makyajı Doğru Yapıyor Musunuz?

Vazgeçemediğiniz Makyajı Doğru Yapıyor Musunuz

Kadınların hiçbir şekilde vazgeçemediğimiz makyaj genellikle güzel görünmek için gerçekleşiyor ancak bazen saç rengine, kıyafetlerine hatta takılan takılara da uygun olması gerektiğini çoğunlukla unutuluyor.

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

vazgecemediginiz makyaji dogru yapiyor musunuzSarışın kadınların makyaj yaparken tercih etmeleri gereken renkleri inceleyelim. Öncelikle sarı saç rengini kullanan bir kadın mutlaka beyaz tenlidir ve makyaj yaparken pastel renkleri ağırlıklı olarak tercih etmelidir. Sarı saçlı ve beyaz tenli kadınlara en çok yakışan makyaj renklerinden koyu gri ya da pembe renklerin olduğu söylenmektedir. Sarı saçlı ve beyaz tenli kadınların dudakların fuşya tonları ruj ile gri bir far kullanılmış göz makyajı harika görünecektir.

Sarı saçlı kadınlar gibi kızıl saçlı kadınların da makyaj yaparken dikkat etmesi gereken hususlar var. Şimdi de kızıl saçlı kadınların dikkat etmesi gereken hususlardan bahsedelim. Kızıl saçlı kadınların daha çok dikkat çektiğini hepimiz biliyoruz. Tabi ki bunu güzel bir makyaj ile tamamlamış ise. Aksi halde kızıl saç tek başına çekici olmayacaktır. Kızıl saçlı kadınların özellikle koyu bir pembe ruj kullanması oldukça etkileyici olacaktır ki buna birde pembe tonlarında göz makyajının da eklendiği düşünün harika olmaz mı? Rimel ya da göz kalemini de siyah tercih etmelilerdir. Yanı sıra makyaj renk tercihlerini kiremit rengi ve kahve renginden yana da yapabilirler.

Nar çiçeği rujların tercih edilmesi de isabet olacaktır. Saç renginiz ile kaşlarınız rengi aynı tonlarda olsun lütfen aksi halde ortaya çıkan görüntüyü makyaj da kapatmayacaktır. Her birimiz makyaj yapmakta üstümüze olmadığını düşünsek de bilmediğimiz, atladığımız oldukça fazla ayrıntı olduğunu kabul etmek gerekiyor değil mi?