Blog

Vazgeçilmeyen Göz Makyajı Modası: Dumanlı Göz Makyajı!

Makyaj yapmayı seven kadınların en favori tekniklerinden biri de dumanlı göz makyajı. Yıllardır modası hiç geçmeyen, bu sene de tüm geçmiş yıllarda olduğu gibi kadınların sık sık tercih ettiği dumanlı göz makyajını sizde uygulayabilirsiniz. Eğer sizde gözlerinize böyle bir makyaj yapmayı istiyorsanız bu yazımız size çok yardımcı olacak.

Güzel ve çekici dumanlı göz makyajı yapmanın püf noktası renklerin birbirine çok iyi şekilde karıştırılmasıdır. Örneğin yeşil tonlar ile şeftali rengini ya da parlak mavi ile şampanya rengini birlikte kullanabilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını arzuluyorsanız yapmanız gereken ilk şey göz kapağınıza far bazı sürmek olmalı. Far bazı özellikle göz kapağı yağlı olan kadınlar tarafından kullanılan bir ürün.

Göz makyajınızı kahverengi, siyah veya gri tonlarda yapacaksanız bu renklerden biriyle uyumlu bir eyeliner çekerek başlayın. Göz kapağınızın orta bölümünde eyeliner biraz daha kalın olmalıdır. Eyeliner yerine siyah far da kullanmanız mümkün. Yumuşak uçlu bir kalem ile alt kirpiklerinize kalem çektikten sonra çizgiyi parmak uçlarınızla hafifçe dağıtmalısınız. Dumanlı göz makyajının güzel olması için açık ve koyu renk birbirine uyumlu far kullanmanız gerekmektedir. Far fırçası yardımıyla açık renk farı kaş kemiğinize kadar sürmelisiniz.

Duman görünümü sağlamak için far fırçasıyla koyu renk farı kirpik çizgisinden itibaren sürmeye başlamalısınız. Eyeliner görünmez hale gelmelidir. Yine fırça yardımıyla farların iyice karışmasını sağlamalısınız.

Kirpiklerinizin kalın ve koyu olmasını sağlamak için birkaç kat rimel sürebilirsiniz. Rimel sürmeden önce ya da rimel kuruduktan sonra kirpiklerinizi kıvırmanız daha güzel görünmelerini sağlayacaktır. Aynı zamanda hacimli rimel tercih ederek gözlerinizi daha çekici hale getirebilirsiniz. Gözleriniz renkli ise rimeli göz renginizle aynı ton sürmeniz gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Dumanlı göz makyajınızın belirgin durması için nude bir ruj sürmeniz gerekmektedir. Kusursuz makyajın püf noktası gözlerin ya da dudakların ön planda olmasıdır. Her ikisinin de belirgin olması sizi palyaçoya çevirebilir.