Blog

Yanardöner ve Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yanardöner ve Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Yanardöner ya da metalik göz makyajı, ışığı yansıtan veya nemli görünüm veren fondötenler için en uygun aksesuardır. Bu görüntüyü, istediğiniz rengi seçip yumuşak ve güzel bir şekilde uygulayarak elde edebilirsiniz. Bu tür makyajda keskin hatlar olmaz, sadece yumuşak, ince ve hafifçe sürülmüş renkler vardır. Maksimum etki için yanaklarınız ve dudaklarınızı doğal renklerde bırakarak yoğun renkleri sadece gözlerinizin üzerinde kullanmalı ya da aynı şeyi dudaklarınızda yaparak makyajınızın geri kalanını çok açık renklerle uygulamalısınız. Gerçekten modern bir görünüm için yüzünüzün tek bir yeriyle oynamalısınız

Yanardöner ve Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

yanardoner ve metalik goz makyaji nasil yapilirYanardöner ve metalik göz makyajı yapmak için ilk aşamada göz kapağınızın üzerine biraz yeşil far sürmeli, farı dış kenara ve hafifçe gözünüzün altına kadar uzatmalısınız. Bunun devamında ise biraz daha koyu bir renk seçimi yapmalı ve bunu dışarıya doğru karıştırarak gözünüzün altına sürmelisiniz. Gözlerinizin altındaki rengi bir pamukla iyice karıştırmalısınız. En açık rengi üst göz kapağınızın iç kenarına uygulamalısınız. Rengi göz kapağının kat yerine ve dışarıya doğru yayarak yeşil rengi hafifletmelisiniz.

Göz makyajınızı siyah rimelle tamamlayın. Dramatik bir görünüm için gözaltınıza bulaşmış olabilecek herhangi bir kırıntıyı pamukla temizlemelisiniz. Kaşlarınızı fırçalayarak şekillendirmeli ve şeffaf bir rimelle belirginleştirmelisiniz.  Elmacık kemiklerinizin üzerine gül pembesi tonlarda bir allık sürebilirsiniz. Eğer gül pembesi tonlarındaki allık ile kontur etkisi yaratmak istiyorsanız yanak kemiği çizgisinin hemen altında çalışmalısınız.

Dudaklarınızda parmaklarınızla uygulama yapmak çok daha kolaydır. Daha az düzenlidir ama fırça uygulamasından da daha az belirginlik verir. Yanardöner ve metalik göz makyajına en uygun dudak makyajı içi iki tonda ruj kullanmalısınız. Açık olanı üst ve alt dudaklarınızın ortasına sürüldüğünde aydınlık bir görünüm verecektir.

Yanardöner ve metalik göz makyajı yapmak için renkleri çok güzel karıştırmalısınız. Makyaj tamamlandığında uygulamalarınızın nerede bitip diğerinin nerede başladığı anlaşılmamalıdır. Aynı zamanda koyu rengi göz kapağı kıvrımının biraz üzerine sürerseniz derinlik verileceğini de aklınızdan çıkarmamalısınız.