Blog

Yaşlı Görünmenize Neden Olan Makyaj Hataları

Yasli gorunmenize neden olan makyaj hatalari

Yaşlı Görünmenize Neden Olan Makyaj Hataları

Kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz. Artık demode olan şeyler sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir ya da daha kötü görünmenize sebep olabilir. Dikkat etmeniz püf noktalar vardır. Bu hataları yapmadan daha genç ve canlı bir görünüme sahip olacaksınız.

  • Fondöten Hatası

Katı fondötenlerin cildi daha iyi kapatacağına ve genç görünüm elde edileceğine inanılır. Oysa kalın tabakalı fondötenler çizgilerin içini doldururken çizgileri daha çok ortaya çıkmasına neden olur. Artık daha sıvı fondötenler, ten rengiyle uyumlu kremler kullanmanın vakti. Hem daha doğal görünmüş olursunuz hem de cildinizin hava almasını sağlamış olursunuz.

  • Kapatıcı Hatası

Sizin kurtarıcınız kapatıcınız olabilir. Gözaltı morluklarınızı, lekelerinizi kapatıcınız yardımıyla kapatıyor olabilirsiniz. Ama cildinizi aydınlatırken yanlışlara düşmeyin. Gözaltınızı beyaz far sürerek aydınlatmak isterken işi abartmayın.

  • Maskara Hatası

Evet yağışlı günlerde, denize veya havuza girdiğinizde suya dayanıklı maskaralar kurtarıcınız olabilir. Ama günlük yaşamınızda bu rimeller kirpiklerinizin kurumasına neden olur ve doğru sürülmediği takdirde topaklaşma yapar.

  • Parıltı Hatası

yasli gorunmenize neden olan makyaj hatalari 1Gittiğiniz yerlere göre parıltılı göz makyajı hoş durabilir. Fakat en büyük hatayı gölgelendirmelerde kullandığınız ışıltılarda yapıyorsunuz. Gölgelendirme yaparken daha mat tonları tercih ederseniz daha canlı ve genç görüneceksiniz.

  • Dudaktaki Kırmızı Hatası

Kırmızı ruj sürünce her şey bitmiş demek değil. Seksi görünmeniz için kırmızı ruju kullanmanız yetmez. Eğer dudağınızın yapısı buna uygunsa, yaptığınız makyaja kırmızı renk uygun düşerse çekinmeden kırmızının çekiciliğinden faydalanabilirsiniz. Uygun düşmeyen bir makyaj yaptıysanız ve dudak şekliniz kırmızıyı kaldırmıyorsa pembe tonlarından ya da ten rengiyle uyumlu rujları sürmekte sizi seksi gösterebilir.

  • Allık Hatası

Allık kullanırken kullandığınız rengi tek bir noktada kullanmak ya da çizgi halinde sürmek komik duruma düşmenize neden olacaktır. Kötü görünmek istemiyorsanız allığınızı gölgelendirme yaparak kullanın.

  • Pudra Hatası

Pudrayı kullanmamaktan yana olan bir hatadır bu. Nemlendirici ve fondötenden sonra yağlı görünen parıldayan yüz hoş görünmenize engel olur. Makyajınızın doğal durmasını ve yüzünüzde sabit kalmasını istiyorsanız kesinlikle pudra kullanmalısınız.

  • Kaş Hatası

Yüzünüzün ifadesini belirleyen kaşlarda yapılan en büyük hata incecik alınmış olmasıdır. Ayrıca ortasının yanlış alınması da yüzdeki ifadenin kötü görünmesine neden olur. Demode olan bu kaş stillerini artık unutun. Daha doğal ve kalır kaşlar sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir.