Blog

Yaz Aylarına Uygun Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Yaz aylarina uygun makyaj yapmanin puf noktalari

Yaz sıcaklarında makyaj, kusursuz görünüme düşkün olan kadınların en büyük sıkıntılarındandır. Terlemeyle akmasından korkulan makyaj insanı tedirgin ettiği gibi kötü görünüme de yol açar. Fondöten ve pudrayla yapılan ağır makyaj cildin nefes almasını zorlaştırır.

Yaz Aylarına Uygun Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

yaz aylarina uygun makyaj yapmanin puf noktalari 1Peki, güzelliğimizi korumak için yaz aylarında uygun makyaj nasıl olmalı? Öncelikle cilt ne kadar sağlıklı olursa yapılan makyaj insanı o kadar güzel gösterir. Bunun için cilt temizliğine ve cilt bakımına önem vermek gerekir. Sabah akşam cilt temizlenmeli ve uygun bir nemlendiriciyle mutlaka nemlendirilmeli.

Gündüz dışarı çıkacak kadınlar fondöten yerine renkli nemlendiricileri tercih etmeli. Bu nemlendiriciler ciltte kalın bir tabaka oluşturmak yerine cildin renk dağılımını düzeltirken cildin nefes almasını kolaylaştırır. Kirpikleriniz için suda akmayan rimel kullanmanız terlemeye karşı olası makyaj akmasından sizi koruyacaktır. Dudaklarınız için nemlenmeyi sağlayan hafif renkli parlatıcılar dudaklarınızın nemini sağlarken düzgün görünmesini de sağlayacaktır. Hafif bir makyajla sıcağın bunaltısından uzak, şık ve sade görünümle rahat hissedebilirsiniz. Yaz aylarına uygun makyaj yaparken kışın kullandığınız pudra yerine güneşten bronzlaşmış teninize uygun bronz pudra tercih etmelisiniz.

Akşam dışarı çıkacak kadınlar için bu sene ışıltılı farlar, neon renkli göz kalemleri moda, yine fondöten yerine renkli krem tercihi cildinizin rahat nefes almasına yardımcı olacaktır. Ağır makyaj sevmeyen kadınlar kalemle gözlerini belirginleştirmişseler far kullanmamaya, ışıltılı far kullanan kadınlar kalem yerine kirpiklerini dolgun gösterecek rimelle gözlerini belirginleştirebilir. Bu makyajın daha hafif ve güzel görünmesine sebep olacaktır. Dudaklarınız için sıcakta nemlendiricili ruj kullanmanız dudaklarınızın kurumasının önlenmesine yaz aylarına uygun makyajınızı tamamlamanıza yardımcı olur.