Blog

Yaza Özel Bronz Makyajın İpuçları: Bronzer!

Yaza Özel Bronz Makyajın İpuçları Bronzer 1

Bembeyaz bir tenin güzelliği ve çekiciliği ayrıdır elbette. Ancak, yazın bronz bir görünüme sahip olmakta harika bir etki yaratacaktır. Yaz denilince biz kadınların aklına deniz, güneş ve bu doğrultuda bronz bir ten gelir. Saatlerce güneşin altında durmakta çok zararlı olacağından, makyaj malzemelerini kullanarak bu görünüme sahip olmak oldukça basit. Güneşin zararlı ışınlarından zarar görmeden, nasıl bronz bir cilde sahip olabiliriz?

Yaza Özel Bronz Makyajlar için Bronzerler!

yaza ozel bronz makyajin ipuclari bronzeryaza ozel bronz makyajin ipuclari bronzerBronzerlere kullanmanın belli başlı püf noktaları bulunuyor. Sadece bronzer uygulamak tek başına yeterli olmuyor. Onu güzel bir makyaj ile tamamlamak gerekiyor. Teninize ışıltı katmanız, yüz hatlarınızı belirginleştirmeniz gerekiyor. İşte bronz makyajın püf noktaları!

Metalik tonlarda göz farları tercih etmelisiniz. Metalik tonlarda kullanacağınız göz farını göz kapaklarınıza uygulamalı ve eşit bir şekilde dağıtmalısınız. Daha koyu tonlarda farı ise kaş kemiğine doğru dağıtarak bakışlarınıza boyut kazandırmalısınız.

Siyah eyelinerınızı üst kirpik çizgine yakın bir biçimde uygulayarak bakışlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Yüzünüzün yan taraflarında ters birer 3 olduğunu düşünün. Bronzerınızı şakaklardan başlayarak, elmacık kemiklerinizin altı ve çene kemiğine uygulayarak ters bir 3 çizin. Böylece yüz hatlarınız da kontur uygulamasında olduğu gibi ön plana çıkacaktır. Elmacık kemiklerinizin üzerine gül tonlarında bir allık sürerek teninize sağlıklı ve ışıltılı bir etki katabilirsiniz. Ancak bronzer ve allığınızı iyice dağıttığınızdan emin olun ki görünümün olabildiğince doğal olsun.

Son aşamada aydınlatıcınızı gözlerinizin iç kısımlarına, göz altlarına, burnunuzun üzerine, elmacık kemiğinin üst kısmına uygulayarak bronz makyajınızı vurgulayın.

Bronz makyajınızı bir dudak parlatıcısı ile tamamlayın. Pembe tonları bunun için ideal olacaktır!

Püf Noktası: Eyelinerınızı kusursuz bir biçimde çekmek istiyorsanız, önce göz kaleminden yardım alabilirsiniz. Göz kalemini sürdükten sonra üzerinden likit eyelinerınızla geçin. Likit eyelenirler için ise bantlar tercih edebilirsiniz.