Blog

Yeşil Gözlüler Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliler?

Yeşil gozluler makyaj yaparken nelere dikkat etmeliler

Yeşil Gözlüler doğru makyaj tekniklerini kullandıkları zaman güzellikleriyle kesinlikle ön plana çıkarlar. Bu nedenle kış aylarında da yüz makyajı ve göz makyajının daha uyumlu bir biçimde yapılması gerekir. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar elbette var. Bu yazıya geçmeden önce, göz makyajı yaparken, göz renginizi soluk bırakacak renklere kesinlikle yönelmemeniz gerektiğini unutmayın. Her zaman gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarak makyaj tekniklerini tercih edin. Bunun için de önemli püf noktaları öğrenmelisiniz. Yeşil gözlülerin makyaj yaparken dikkat etmesi gereken birkaç önemli püf nokta bulunmaktadır.

Yeşil Gözlüler Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliler?

yesil gozluler makyaj yaparken nelere dikkat etmeliler1Yeşil göze sahip olanların makyaj yaparken dikkat etmeleri gereken önemli püf noktaların başında öncelikle Eyeliner gibi kalemler kullanırken göz altlarının biraz daha koyu yapmanızdır. Yani o ince çizgi de olabildiğin de hızlı ve çabuk hareketler yapmak yerine, kalın çizgi oluşturmak için sakin olmanız gerekir. Renkli boya kalemleri seviyorsanız, yeşil rengi kapatacak olan renklere de kesinlikle yönelmemelisiniz. Yeşil rengi koruyacak olan, gözlerinize daha iyi akıcılık kazandıracak olan göz makyajı her zaman iyidir. Sürme kullanacaksanız eğer, göz altına biraz kalın çizmelisiniz. Ama yukarıya ise ince bir şerit olarak çekmeniz daha mantıklı olacak. Eğer sürme kullanma konusunda deneyim sahibi değilseniz öncesinde mutlaka evinizde birkaç deneme yapmalısınız. Aksi durumda sürmeniz hiç doğal olmayacaktır.

Kirpiklerin uzun kalması gözleri canlı gösterme de etkilidir. Göz renginizi ön planda tutmak için, kirpiğinizi de daha uzun olarak tutmalısınız. Bunun için de kirpikleri uzun gösteren maskaraları kullanmaya özen göstermelisiniz. Buna ek olarak aynı zamanda gözleri dolgun gösteren maskaralarla dokunuşlar yaparak hem uzun hem de dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Yeşil Gözlüler için doğru makyaj teknikleri oldukça çoktur. Ancak bunlardan daha doğru olanı uygulamakta ciddi anlamda bir işi gerektirir. Bayanların makyaj yaparken, daha uyumlu göz kalemlerini kullanmalarını rica eder. Böylelikle yeşil gözler ön plana daha çok çıkar.