Blog

Yoğun Çalışanlar İçin 2 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

yogun calisanlar icin 2 dakikada makyaj nasil yapilir 1

Yoğun geçen bir iş gününe ardından, akşam arkadaşlarınız buluşmak için sizi çağırdığında, hemen hazırlanıp çıkmak aslında çok kolay. İş yerinizde hazırlanmak zorunda kalabilirsiniz. Yüzünüzde sabah yaptığınız makyaj olduğu için işiniz daha kolay. Çünkü tertemiz bir yüze makyaj yapmak daha zor olur ve çok vakit alır. Dolayısıyla bazı tekniklerle işiniz hızlandırabilir ve gündüz makyajınızı sadece 2 dakikada geceye uyarlayabilirsiniz.

Sadece 1 Dakikalık İş

yogun calisanlar icin 2 dakikada makyaj nasil yapilir 2yogun calisanlar icin 2 dakikada makyaj nasil yapilirGece makyaj demek dumanlı göz makyajı demek! Siyah tondaki kremsi göz farını, gözlerinize derinlik ve gölge vermek için göz kapaklarına uygulayın. Bu işlem bitince, kalın ve kuyruklu bir eyeliner çizgisi oluşturun. Çok fazla mükemmel olması için çaba sarf etmenize gerek olmayacaktır. Çünkü göz makyajı fırçasıyla eyeliner ve göz farını birbirine karıştırarak daha buğulu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Dudaklarınızın rengine en yakın tonlarda ruju yanınızdan eksik etmemelisiniz. Bu rujlar her anında kurtarıcısıdır. Hem sizi bakımlı gösterir hem de sizin dudak renginize en yakın renk olduğu için küçük kusurları göstermez.

Sadece 30 Dakikalık İş

Dumanlı gözlerinize bolca maskara sürerek göz makyaj işleminizi sonlandırabilirsiniz. Maskara kullanmadan önce kirpik bazı uygulayarak maskaranızın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Hafif açılı bir kontur fırçası ile birlikte, yüzünüze kolayca gölgeleme yapabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizin oyuk kısımlarına ve burun ucuna bronzlaştırıcı pudra uygulamalı ve fırçayla hepsini hafifçe dağıtmalısınız. Dudakların için fazla zamanınız yoksa sadece parlatıcı sürebilir veya biraz daha vurgulu bir görünüm için, kırmızı bir ruj sürebilirsiniz.

Rimellerde dolgunlaştırıcı olanları tercih edebilirsiniz. Ufak dokunuşlarla göz alıcı kirpiklere sahip olabilirsiniz.