Blog

Yorgun Yüzleri Canlandıran Makyaj Tüyoları!

Yorgun yuzleri canlandiran makyaj tuyolari

Yorgun olduğunuzda cildiniz de mat ve sağlıksız görünür. Böyle zamanlarda cildinize bakım yaparak canlandırabilirsiniz. Stres, yoğun iş hayatı, alkol, sigara, hava kirliliği cildinizi yorabilir. Bazı sabahlar uyandığınızda donuk, ışıltısını kaybetmiş bir yüzle karşılaşabilirsiniz. Moralinizi bozan solgun görüntü ve şiş gözler için bazı makyaj tüyoları uygulayabilirsiniz. Böylece daha canlı ve güzel görünebilirsiniz. İşte uzmanlardan öneriler:

Cildinizi Nemlendirin

Nemsiz cilt daha yaşlı ve kötü görünür. Bu sebeple cildinizi mutlaka nemlendirin. O gün cildinize yoğun nem maskesi uygulayabilir ya da nemlendirici bir ürün kullanabilirsiniz. Nemli cildiniz daha sağlıklı görünecektir.

Makyaj Yapın

yorgun yuzleri canlandiran makyaj tuyolari 1Yorgunluğunuzu gizlemek için aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Cildinize yoğun kapatıcı uygulamayın. Bu durum aksine yorgunluğunuzu gizleyeceğine daha da belirginleştirebilir. Daha soft makyaj yapmalısınız. Hafif bir kapatıcı ya da renkli nemlendirici yeterlidir. Yanaklarınıza da pembe, şeftali tonlarında bir allık sürebilirsiniz. Allığın üzerine süreceğiniz hafif bir nemlendirici cildin daha iyi görünmesini sağlar.

Koyu Renk Eyeliner Sürmeyin

Sabah gözleriniz şiş uyandıysanız kuyruklu, koyu renkli eyeliner uygulamayın. Bu uygulama gözlerinizdeki yorgunluğu ön plana çıkarır. Onun yerine sadece kirpiklerinizi kıvırarak rimel sürün. Açık renk, mat bir far uygulayabilirsiniz. Ayrıca sabah uyandığınızda buz kalıbıyla gözlerinizdeki şişliği hafifletebilirsiniz. Çok rahatsız oluyorsanız bu durumdan koyu renk güneş gözlüğü kullanabilirsiniz.

Bronzlaşmak Solgun Cildi Yok Eder

Doğal yollarla yaz aylarında bronzlaşabilirsiniz. Bronzluk solgun ciltleri daha canlı gösterir. Cilde ışıltı katar. Ancak böyle bir imkanınız yoksa bronzlaştırıcı ürünler kullanabilirsiniz. Yüzünüze hafif bronzlaştırıcı sürebilirsiniz.

Dudak Parlatıcısı Kullanın

Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için açık renklerde bir parlatıcı uygulayabilirsiniz. Pembe ya da ten rengi tercih edin. Bu renkler dudaklarınızı daha dinamik gösterir. Kırmızı tonlu rujları kullanmayın.

Cildinizi Canlandırın

Öncelikle yüzünüzdeki morlukları kapatın. Bir kapatıcı uygulayarak morlukları kapatın. Çünkü yüzünüzdeki morluklar, lekeler, izler sizi daha yorgun gösterir. Ten renginize uygun bir fondöten kullanabilirsiniz. Cildinizi tazelemeniz de yorgunluğu giderir. Bunun için cildin kan akışını hızlandırır. Önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın. Bu şekilde daha fresh ve dinlenmiş görünen bir yüze kavuşabilirsiniz.