Blog

Yüz Lekeleri Makyajla Nasıl Kapatılır?

Yüz lekeleri makyajla nasil kapatilir

Pürüzsüz bir cilde sahip olmayı herkes ister. Işıl ışıl parlayan kusursuz bir cilt istiyorsanız yapmanız gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. Hiçbir şey uygulamadan güzel bir cilde sahip olacak kadar şanslı değilseniz makyajla da lekeleri kapatmak mümkündür. Cildinizi korumak, güzel görünmek sizin elinizde. Peki cildinizdeki lekelerin neden oluştuğunu biliyor musunuz? Güneş ışınlarının cildimize zarar verdiği herkes tarafından bilinmekte. Bu ışınlara karşı cildimiz ‘Melanin’ salgılar. Bazı bölgelerimize bu salgı fazla olduğu zaman lekeler oluşmaya başlar. Peki oluşan bu lekeleri biz nasıl kapatabiliriz?

Yüz Lekeleri Makyajla Nasıl Kapatılır?

yuz lekeleri makyajla nasil kapatilirİlk önce cildinize uyguladığınız ürünlere çok dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ürünlerin teninize olan uygunluğuna önem verirseniz lekeleri kaybetmek kolaylaşacaktır. Cildinizle uyumlu ürünleri öğrenebilmek için cildinizin yapısını iyi bilmeniz gerekir.

Cilt temizliği ve yaptığınız günlük bakım pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için büyük önem taşır. Cildinize uygun bir nemlendirici kullanırsanız cildinizin parlamasını ve nem oranını korumuş olursunuz. Uygun kullandığınız takdirde kapatıcalar lekelerin kapatılmasına çok yardımcı olurlar.

Teninize uygun bir kapatıcıyı tampon hareketleriyle gerekli yerlere sürmelisiniz. Daha hafif yoğunluktaki kapatıcılar cildinizin hava almasını sağlar, gözeneklerin kapanmasını engeller. Kapatıcıdan sonra yine teninizle uyumlu fondöteninizi fırça yardımıyla yüzünüze uygulamalısınız. Kapatıcının ve fondötenin yüzünüze sabitlemek istiyorsanız büyük başlı fırçalarla transparan pudra sürün. Dikkat etmeniz gereken ve en gerekli olan uygulama ise her mevsim güneş kremlerinizi düzenli olarak kullanmanız. Teninizdeki lekeleri tedavi etmek istiyorsanız leke serumu kullanmanız önerilmektedir. Eğer genetik faktörler içeren lekeleriniz var ise lazer veya kimyasal soyma işlemi gibi yöntemleri doktor yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Fondöten yüze sabitlendikten sonra dikkatleri lekelere toplamamak için mükemmel bir göz makyajı yapmalısınız. Kıyafetinize uygun göz farı sürmeli, kirpiklerini gür göstermelisiniz. Kısa kirpiklere sahipseniz uzun gösteren maskara ya da dolgun gösteren maskara sahibi olmalısınız.