Blog

Yüz Tipine Göre Allık Sürme Teknikleri

yuz tipine gore allik surme teknikleri 1

Makyaj kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Ancak doğru makyajı yapmak her zaman son derece önemlidir. Bir diğer önemli unsur ise doğru makyaj malzemelerinin seçilmesidir. Tercihlerinizi her zaman kaliteli makyaj malzemelerinde yana kullanmalısınız. Allık seçimleri kadar allığın kullanımı da önemlidir. Yüz tipinize uygun allık seçmeli ve uygulamalısınız. Aksi durumda yanlış allıklarla çok kötü bir görüntü elde edersiniz.

Bu sebeple doğru allık sürme teknikleri adı altında pek çok yöntem önerilmektedir. Yaygınlıkla kabul edilmiş olan yönerge ise; allık uygulanışı sırasında gülümsenmesi ve bu mimik sırasında oluşan ufak tepeciklere doğru fırça darbelerinin gerçekleştirilmesi yönündedir. Fakat bu teknik ile mükemmel sonuçlara imza atabilmek her zaman mümkün olmayabilir. Bu sebeple allık sürme işlemi sırasında yüz morfolojisi baz alınmalıdır.

Yüz Tipine Göre Allık Uygulamaları

yuz tipine gore allik surme teknikleriYuvarlak Yüz Tipi: Allık uygulanışı fırça ile V harfinin uç noktaları oranlanmalı. Bu sayede daha uzun bir yüz görünümü elde edilir.

Kare Yüz Tipi: Kare yüz tipinde en belirgin nokta elmacık kemikleridir. Allık uygulanışının estetik durmasını istiyorsak bu noktaları yumuşatmalıyız. Bu sebeple kare yüz tipinde allık uygulanış noktası elmacık kemiklerinin birleşim noktalarıdır.

Üçgen Yüz Tipi: Üçgen yüz tipinin genel morfolojisinde geniş bir alın ve dar bir çene bölgesi gözlemlenir. Bu sebeple allık uygulanışı elmacık kemiklerinden şakakları doğru yönelen bir V harfi meydana getirmelidir.

Oval Yüz Tipi: İdeal yüz tipi olarak kabul gözmüş oval yüz morfolojisinde belirgin elmacık kemikleri ve geniş bir alın bölgesine rastlanır. Dolayısıyla allık uygulanışı elmacık kemikleri ile burun ucu bölgesi arasında gerçekleştirilmelidir.